kidawa błońska
Wiadomości Pikio - 28 Maja 2015

PO wyklucza podniesienie kwoty wolnej "Nie jesteśmy populistami"

Rzeczniczka rządu rozwiewa wątpliwości. Nie będzie podniesienia kwoty wolnej od podatku, którą właśnie po raz kolejny podniesie Wielka Brytania (do 12 000 funtów).

W Polsce kwota wolna od podatku wynosi obecnie 3091 złotych, a od 2008 roku podniosła się o... 2 złote. Rzeczniczka rządu Kidawa-Błońska rozwiewa jednak wszelkie wątpliwości. Nie będzie podniesienia kwoty wolnej. – Nigdy w parlamencie nie blokuje się ustaw tylko dlatego, że zgłasza je opozycja. Ważna jest zawartość merytoryczna danego projektu i czego dotyczy – przekonywała Małgorzata Kidawa-Błońska odnosząc się do inicjatyw jakie mają być forsowane przez prezydenta elekta Andrzeja Dudę, w tym podniesienia kwoty wolnej od podatku. – PO nie będzie ulegała populizmowi. Nie będziemy się bali podejmować trudnych decyzji. Jesteśmy odpowiedzialni za Polskę, za budżet – dodała w "Polityce przy Kawie". – To są ogromne pieniądze. Nie zmieniając niczego innego, naszego państwa na to nie stać – powiedziała Kidawa-Błońska. Oznacza to, że na podniesienie kwoty wolnej od podatku Polacy nie mają co liczyć.Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: tvp.info
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News