Jak się okazuje, od momentu wprowadzeniu programu „Rodzina 500 plus” rodzice, których dzieci trafiły do domów dziecka, próbują teraz je odzyskać.

Jak informują lokalne media w niektórych częściach kraju, po wprowadzeniu przez Prawo i Sprawiedliwość swojego sztandarowego projektu „Rodzina 500 plus”, dzięki którym rodzice mogą otrzymać po 500zł na swoje dzieci, wzrosło zainteresowanie porzuconymi lub odebranymi dziećmi znajdującymi się aktualnie w domach dziecka.

Dziennik Łódzki opisuje sprawę pewnego małżeństwa, które – po wprowadzeniu w życie „Rodzina 500 plus” – zaczęło się starać odzyskać z domu dziecka sześcioro swoich dzieci. Jeśli się im to uda to będą mogli liczyć na 3 tysiące złotych miesięcznie od państwa.

 – Pewna rodzina robi dziwne zabiegi. Podejrzewam, że ma to związek z liczbą dzieci w placówce i sporą kwotą, jaka mogłaby im przysługiwać z tytułu programu 500+, bo przez długi czas nic się nie działo – powiedziała Dziennikowi Łódzkiemu dyrektor lokalnego domu dziecka.

O podobnym zjawisku donosi Aleksander Kartasiński, prezes Fundacji Happy Kid prowadzącej kilka domów dziecka,

Odkąd ogłoszono program, biologiczni rodzice nagle podejmują próby ustalenia, co słychać u dzieci, choć nie interesowali się nimi wiele lat – mówi Dziennikowi prezes Happy Kids.

Z kolei prezes Fundacji Dziecko i Rodzina w rozmowie z portalem gazeta.pl oświadczył, że słyszał od osób ze środowiska, iż z powodu programu 500 plus rodzice podejmują próby odzyskania dzieci.

Mam takie obawy, że niektórzy rodzice kierują się nie dobrem dziecka, ale właśnie tym, aby otrzymać te pieniądze. 500 złotych przecież wystarczy na codzienna flaszkę. Taki problem może jednak dotyczyć wielu innych rodzin, które są klientami pomocy społecznej – mówi gazeta.pl Tomasz Polkowski, prezes fundacji Dziecko i Rodzina.

Natomiast dziennik FAKT zajął się niedawno sprawą rodziców Mikołajka, alkoholików, o których głośno zrobiło się kilka miesięcy temu gdy matka chodziła pijana w 8 miesiącu ciąży. W konsekwencji patologii jaka panowała w tej rodzinie, dziecko zostało im odebrane. W tym samym czasie gdy w życie wchodził projekt „Rodzina 500 plus” biologiczni rodzice Mikołajka zaczęli się starać, by go odzyskać.

https://www.youtube.com/watch?v=Em09cKU7HYw

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: gazeta / dziennik łódzki / fakt

...

Zobacz również