PO w panice? Zaproponuje 12 tys. zł kwoty wolnej od podatku
Wiadomości Pikio - 18 Czerwca 2015

PO w panice? Zaproponuje 12 tys. zł kwoty wolnej od podatku

W najbliższą sobotę odbędzie się konwencja programowa Platformy Obywatelskiej, na której padną nowe propozycje mające zapewnić partii poparcie społeczeństwa w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Jedną z rozważanych propozycji jest podniesienie kwoty wolnej od podatku aż do 12 tys. złotych.

Jak zdradził Wirtualnej Polsce jeden z posłów Platformy Obywatelskiej pracujący w sejmowej Komisji Finansów partia rządząca zastanawia się jak przebić ofertę programową największej partii opozycyjnej Prawa i Sprawiedliwości, która proponuje 8 tys. złotych kwoty wolnej od podatku. Jednym z poważnie branych pod uwagę wariantów jest przebicie tej oferty i zaoferowanie Polakom obietnicy podwyższenia kwoty aż do 12 tys. złotych. Jak zapewnia polityk PO specjalnie ku tej okazji zostały przygotowane wyliczenia, które wskazują, że można podnieść kwotę wolną od podatku od 9 do 12 tys. złotych. Taka oferta partii rządzącej może dziwić o tyle, że jeszcze nie tak dawno temu pomysły choćby minimalnego podwyższenia kwoty wolnej od podatku były określane przez jej polityków jako absurd i katastrofę dla budżetu państwa. Dodatkowo każdy projekt ustawy zakładający podwyższenie tej kwoty był przez PO bombardowany krytyką i jednogłośnie odrzucany.Polub pikio.pl by być na bieżąco!
bh
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News