O tym, że Rosja to potęga militarna, wiadomo od dawna. Rosyjska armia jest nie tylko jedną z najliczniejszych na świecie, ale także zalicza się ją do grona najlepiej wyszkolonych i wyposażonych. Władimir Putin postanowił przypomnieć o tym PiS, które coraz chętniej sprzymierza się z NATO.

Moskwa dała polskim władzom wyraźny znak, że nie boi się żadnego ataku i nie toleruje żadnej siły, która miałaby jej zagrozić. Pod granicą z Polską w Obwodzie Kaliningradzkim rosyjskie wojska rozstawią w przyszłym roku w Czerniachowsku, nieopodal wjazdu do Polski zestawy 9K720 Iskander-M. Te wyrzutnie rakiet to prawdziwie mordercza broń, która jest w stanie zniszczyć wszystko w promieniu 400 kilometrów.

Iskanderem w tarczę

Jaki jest powód umieszczenia tak potężnej broni przy granicach Polski? Pułkownik Igor Krotoczenko tłumaczy, że „Amerykańska baza w Redzikowie stanowi zagrożenie dla Rosji„. Moskwę boli więc coraz mocniejsze sprzymierzanie się Polski z NATO, które zdaniem Rosjan jest jawnie rzuconym im wyzwaniem. Szczególnie chodzi o tarczę antyrakietową, która jest solą w oku Władimira Putina.

Potwierdza to generał Jarosław Stróżyk, który mówi, że „rozmieszczenie iskanderów przy granicy z Polską to jednoznaczna odpowiedź Rosji na obecność systemów amerykańskiej obrony przeciwrakietowej w Polsce”. Trudno się z tym nie zgodzić, pamiętając ile razy władze USA i Rosji podejmowały ten temat podczas spotkań dyplomatycznych.

Partia Trumpa z Putinem na polskiej planszy

Baza wojsk amerykańskich w Redzikowie już w 2018 roku ma ruszyć pełną parą. Placówka będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów w ramach tarczy antyrakietowej. Wyposażona w czułe radary i 3 silosy wypełnione pociskami SM-3 Blocka IIA, gotowe do błyskawicznego wystrzelenia.

Choć jak tłumaczy USA, baza ma chronić członków NATO w Europie głównie przed irańskimi pociskami atomowymi, Moskwa wie swoje. Władze Rosji w tarczy widzą sieć wyrzutni rakiet, które w jednym momencie mogą zasypać ich deszczem pocisków. Nie bez powodu więc w Czerniachowsku, 300 kilometrów od placówki, postawione zostaną Iskandery o zasięgu obejmującym pół Polski.

źródło: wsedno24.pl

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON


Jakie sekrety skrywa przeszłość Merkel? 10 nieznanych faktów z życia kanclerz

...

Zobacz również