Krystyna Pawłowicz nie należy do najpopularniejszych posłanek PiS, ani całego Sejmu. Teraz jednak jest to już właściwie pewne. Pawłowicz wylatuje z PiS. Teraz jeszcze rozpaczliwie próbuje się tłumaczyć.

Jeden z najnowszych postów na Facebooku, autorstwa kontrowersyjnej polityk Prawa i Sprawiedliwości, oburzył wielu katolików. Co ważne, ogromna ich ilość stanowi dla rządzącej partii żelazny elektorat, który zdaje się właśnie wykruszać.

Pawłowicz w swoim wpisie zwróciła się do kardynała Nycza. Potraktowała ona duchownego niezwykle ostro, co nie spodobało się nawet tym, którzy zgodzili się z jej poglądami.

To już kolejny raz, kiedy posłanka przekracza pewne granice. W końcu dojdzie do tego, że prezes PiS przestanie tolerować jej kolejne wyskoki. Wtedy to, co już jest prawie pewne, stanie się faktem i Krystyna Pawłowicz opuści szeregi partii.

ZOBACZ TAKŻE: Wstyd! Żonaty bogacz z PiS z kochanką na miesięcznicy. Kompromitujące zdjęcia

Kontrowersyjny post

– Proszę nie stosować wobec Polaków uporczywej moralnej przemocy przy użyciu takiej interpretacji zasad naszej wiary, byśmy wbrew jasnemu nakazowi obrony Krzyża, wbrew naszej instynktownej niezgodzie i uzasadnionemu strachowi o nasze życie i bezpieczeństwo – sprowadzali do chrześcijańskiego kraju broniącego się właśnie przed lewacką agresją kulturową – migrantów i uchodźców z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu i „integrowali się” z nimi, skoro pierwszym religijnym celem tych „gości” jest nawracanie innowierców na islam, często przez zastraszanie i terror – napisała na Facebooku posłanka.

– Chrystus zostawił nam nakaz obrony wiary, Chrystus nie nauczał islamu, Chrystus nie był muzułmaninem, ani „uchodźcą” czy „migrantem” w obecnym groźnym i odpychającym znaczeniu i we wrogim dla chrześcijaństwa obecnym kontekście historycznym. Zrównanie Chrystusa z obecnym uchodźcą islamskim, migrantem terroryzującym goszczące go miejsce jest – myślę – nadużyciem wobec naszej wiary i wobec nas. Proszę nas, Księże Kardynale, proislamsko nie agitować i nie zawstydzać „nieprzyjmowaniem uchodźców”, czytaj: Chrystusa – dodała także Pawłowicz.

ZOBACZ TAKŻE: HIPOKRYTA! Wyciekł miażdżący list z opisem pobytu dziecka Jakiego w szpitalu

Pawłowicz wylatuje z PiS

Jednocześnie posłanka zaczęła się nieco wycofywać ze swych słów. Co rzadko jej się zdarza, kilkakrotnie przepraszała za ostrą opinię, wiedząc prawdopodobnie, że jej ton może źle odbić się na wynikach partii.

Nie zmienia to jednak faktu, iż według wielu środowisk znacząco przesadziła, przez co media już dziś zwiastują zbliżający się koniec jej kariery w PiS. Tym bardziej, że szczególny sprzeciw jest ze strony samych wyborców PiS. Dla Jarosława Kaczyńskiego Pawłowicz to zbyt duży ciężar. Kiedy zacznie powodować straty w sondażach – wtedy na pewno opuści partię rządzą

Spod jakiego znaku Zodiaku są najbardziej wpływowi polscy politycy? [ZOBACZ!]


Zamknął usta zwolennikom aborcji?! Jaki pokazał prywatne zdjęcia...

...

Zobacz również