Politycy Prawa i Sprawiedliwości mogą otwierać szampany. Jak wynika z rankingu opublikowanego przez Eurostat, Polska znalazła się w grupie państw nazywanych „Nowymi Tygrysami Europy”, których gospodarka rośnie najszybciej. To rewelacyjne wiadomości dla PiS. 

Jak wynika z danych potwierdzonych właśnie przez Eurostat, polska gospodarka w ostatnim kwartale rosła najszybciej po estońskiej. Jeśli zestawimy cały rok wyprzedzają nas jedynie cztery państwa, czyli: Rumunia, Bułgaria, Słowenia i Chorwacja.

Wynik Polski pogorszył słaby trzeci kwartał, ale ostatnie trzy miesiące spowodowały, że zanotowaliśmy w rankingu znakomite rezultaty. Portal Money.pl podkreśla opierając się na danych Eurostatu, że na tle Europy wraz z czołówką tabeli stajemy się „Nowymi Tygrysami”.

– PKB naszego kraju wzrósł w czwartym kwartale o 1,7 proc. w porównaniu z kwartałem trzecim, a o 3,1 proc. rok do roku – komentuje Money.pl. Na sukces składają się przede wszystkim: wzrost wydatków konsumpcyjnych gospodarstw domowych, wydatki rządowe oraz inwestycje.

Jest jednak jedno „ale”. Nie wspominając nawet o katastrofalnym zadłużeniu, warto zauważyć, iż Europa po kryzysie finansowym rozwija się wyjątkowo powoli. Powinniśmy się więc cieszyć, ale pamiętać, że Polska staje się „Tygrysem”, ale tylko i wyłącznie na tle ociężałej Europy. Dla przykładu Indie rozwijają się w tempie 7 proc., a Chiny 6,8 proc….

fot. Eurostat

źródło: Money.pl

...

Zobacz również