Wprowadzenie tęczy jako „reakcji” w portalu Facebooku rozsierdziło rzesze prawicowych użytkowników tego portalu. Żądają oni wprowadzenia w zamian jeszcze jednego znaku.

Zdaniem katolików skoro wprowadzono reakcję związaną ze środowiskami LGBT, to swoją powinni otrzymać również katolicy. Religijny aktywista – Joshua Feuerstein – ma już pomysł, co mogłaby ona przedstawiać.

Jego zdaniem skoro władze Facebooka tak bardzo walczą o tolerancję, to powinny również uszanować katolickich użytkowników, wprowadzając do portalu znak krzyża. Taki pomysł poparły już dziesiątki tysięcy internautów.

Przedstawiciele popularnego serwisu zapewniają, że rozważą tę propozycję. Zauważają jednak, że znaczek tęczy, z którego użytkownicy mogli korzystać w zamian za popularnego „lajka” był jedynie tymczasowy.

Komentatorzy zauważają również, że w takim przypadku należałoby dodać także symbole innych religii, co znacznie komplikuje sprawę. Mimo iż trudno zatem wyobrazić sobie, by tego rodzaju reakcje zagościły na stałe w portalu, to być może na fali popularności pomysłu władze Facebooka zdecydują się na krótkoterminowe wprowadzenie symbolu krzyża w swoim serwisie.

źródło: bezprawnik.pl

...

Zobacz również