Nadzieje Republikanów pokładane w nowym prezydencie Stanów Zjednoczonych, Donaldzie Trumpie, były ogromne. Głównie za sprawą obietnic jakie przyrzekł spełnić w przypadku swojej wygranej w wyścigu po fotel prezydenta USA. Jednak już kilka dni po ogłoszeniu wyników, prezydent-elekt zaczął zmieniać zdanie w sprawie czołowych postulatów. 

Donald Trump z pewnością zawdzięcza swoją wygraną rozczarowaniu Amerykanów rządami Demokratów przez ostatnią dekadę. Podczas kampanii prezydenckiej obiecywał wiele radykalnych reform.

Jak się jednak okazało, prezydent-elekt bardzo szybko zrezygnował z kilku swoich czołowych obietnic. Między innymi z jego oficjalnej strony zniknęły takie postulaty jak budowa ogromnego muru na granicy z Meksykiem czy zakaz wjazdu do USA dla wszystkich muzułmanów. Po medialnej burzy jak się natychmiast rozpętała, postulaty wróciły na stronę, jednak należy się spodziewać, że raczej nie zostaną one spełnione. Nawet wiceprezydent Pencep powiedział, że nie będzie komentował zakazu dla muzułmanów, ponieważ nie jest to już stanowisko Trumpa.

Teraz okazuje się, że Trump  radykalnie zmienił zdanie jeśli chodzi o tzw. „Obamacare”, która zapewnia ubezpieczenie zdrowotne wszystkim Amerykanom. Podczas kampanii prezydenckiej przyrzekał swoim wyborcom, że pierwszą jego decyzją jako prezydenta USA będzie całkowita likwidacja „Obamacare”.

Jednak po czwartkowym spotkaniu z ustępującym prezydentem Obamą, Donald Trump oświadczył w rozmowie z „Wall Street Journal”, że zmienia zdanie na ten temat i nie zlikwiduje całkowicie „Obamacare”. Prezydent Trump powiedział, że będzie dążył do pozostawienia części reformy przeprowadzonej przez ustępującego prezydenta. Zapowiedział, że z szacunku do Obamy przyjrzy się też jego propozycjom.

Chodzi między innymi o zapisy, które zabraniają firmom ubezpieczeniowym wystawiania polis osobom już chorym czy zapisu, który pozwala na to, że polisy ubezpieczeniowe umozliwia ich posiadaczom na pokrycie kosztów leczenia ich dorosłych dzieci, do 26 roku życia.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: wall street journal / buisness insider / wp money

...

Zobacz również