Jeden z prawicowych portali podał wyjątkowo smutną wiadomość o śmierci Tadeusza Sznuka. Fani „Jednego z dziesięciu” byli zszokowani wiadomością, którą opublikował serwis „telewizja-republika.blogspot.com”. Według niej prowadzący program zmarł w zatrważających okolicznościach.

Sznuk nie odzyskał przytomności po udarze, który przeszedł w czwartek przed południem. Lekarze szpitala Wojskowego robili co mogli by ratować życie Sznuka ale zmiany, które zaszły w organizmie prezentera były zbyt duże – napisano w nieprawdziwej wiadomości.

Artykuł wzbudził masowe oburzenie wśród internautów, którzy nie rozumieją, jak można było opublikować tego typu niepotwierdzoną wiadomość. O fałszywej informacji poinformował fanpage na Facebooku Anty-fake news. Prawda czy fałsz?.

Ale wy wrabiacie ludzi. Jak tak można?! On ciągle żyje! Nigdzie nic nie mówili o jego śmierci! Wiecie co, wstydźcie się! – skomentował sfabrykowaną informacje jeden z internautów.

Mimo ogromnej fali krytyki twórcy portalu nie zdecydowali się na usunięcie ze strony fałszywej wiadomości. Zdaniem wielu internautów takie działanie jest po prostu karygodne.

źródło: facebook.com/ANTYFAKENEWS

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

...

Zobacz również