Po wyrzuceniu Pawłowicz czas na Macierewicza?! Sensacyjne doniesienia
Bartłomiej Chudy - 17 Grudnia 2018

Po wyrzuceniu Pawłowicz czas na Macierewicza?! Sensacyjne doniesienia

Antoni Macierewicz znów pojawia się w dyskursie politycznym. Po tym, jak rozbrat z polityką ogłosiła Krystyna Pawłowicz obserwatorzy sceny politycznej nie mają wątpliwości - PiS musi "schować" kolejnych "wyrazistych" polityków, których poglądy nie współgrają z ideami Unii Europejskiej.

Antoni Macierewicz pozostawał jednym z najbardziej zaufanych ludzi Jarosława Kaczyńskiego. Wyborcy utożsamiają go dziś wyłącznie przez pryzmat działania sejmowej komisji wyjaśniającej katastrofę smoleńską.

Kolejny polityk PiS do odsunięcia? Znawcy nie mają złudzeń

Dziś wymieniamy jest przez obserwatorów sceny politycznej jako kolejne ogniwo PiS, które partia musi zakamuflować na czas kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Tak bowiem odczytywane jest wycofanie się z polityki Krystyny Pawłowicz, posłanki znanej z wyrazistości i bezpardonowego sposobu wyrażania myśli. Sama zainteresowana napisała na swoim Twitterze, że "czas na młodych", wspomniała też o konieczności "uporządkowania spraw". Zdaniem sejmowej opozycji i części obserwatorów sceny politycznej PiS dokonuje celowej zagrywki. Odsunięcie Pawłowicz, znanej z eurosceptycznych poglądów, nazywającej flagi UE "szmatami", ma wzmocnić wizerunek PiS jako partii proeuropejskiej. W końcu wybory do PE odbędą się już w maju 2019 roku.

Antoni Macierewicz na liście kandydatów do "schowania". Na czas wyborów do PE

Na giełdzie nazwisk "ostrych" szabel PiS wymienia się też innych polityków, których partia powinna "schować". - Pawłowicz, Macierewicz, Tarczyński wygaszeni, Morawiecki udaje Europejczyka, plecie coś o Polsce jako sercu Europy - bo idą wybory. Ale nie oszukacie nas. To PiS toczy wojnę z Unią, nie Polska - napisał na Twitterze Dariusz Rosati, były minister spraw zagranicznych. Szczególną uwagę wzbudza w liście Rosatiego Antoni Macierewicz. To kolejna barwa postać w PiS, o której mówi się w ostatnich latach wiele. Dziś przypomina się manewr PiS z 2015 roku, gdy partia Jarosława Kaczyńskiego "ograniczyła" aktywność Macierewicza przed wyborami parlamentarnymi. Po zwycięstwie i objęciu samodzielnych rządów PiS wynagrodził Macierewicza stanowiskiem ministra obrony narodowej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
goszczGroźne wypadki znanych Polaków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
- Ci wszyscy politycy w PiS są i ważną rolę odgrywają. Chodzi o to, żeby ich za kotarę wyprowadzić - komentuje działania PiS Adam Szłapka z Nowoczesnej, przytaczany przez portal Polsatnews.pl. W sprawie pojawia się jeszcze inna śmiała teza. Lansują ją m. in. Roman Giertych, były wicepremier, a dziś pierwszy adwokat stający przeciw państwu PiS oraz Marek Migalski, były poseł PiS i europoseł. - Schowali Pawłowicz, Macierewicza, Szyszko. Kochają Europę, chcą czcić Okrągły Stół, odpuścili sądy. Kurs na centrum może świadczyć tylko o jednym. JK poważnie rozważa wybory w marcu - napisał na Twitterze Giertych.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zapłacili za sfałszowanie prawdy o Macierewiczu! Waszymi pieniędzmi…
  2. Nowe, miażdżące fakty ws. wypadku Macierewicza. Jak oni tak mogli?!
  3. Antoni Macierewicz: Pochodzenie rodzinne, które krąży w sieci to kłamstwo?
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
macierewicz2Czym zajmuje się córka Macierewicza? Zaskakujące! 10 największych sekretów politykaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News