Prokuratura bada sprawę kampanii Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego pod względem zgodności ich prowadzenia z prawem. Jeśli zostaną udowodnione nieprawidłowości to partie mogą stracić swoje subwencje.

Problemy z subwencjami mają już na swoim koncie Nowoczesna Ryszarda Petru i lewicowa Razem. Obydwie partie opozycyjne popełniły przy rozliczeniach błędy w konsekwencji czego straciły ogromną część pieniędzy jakie przysługiwały im z budżetu państwa.

Jak się okazuje, widmo utraty finansowania z budżetu państwa zawisło również nad Platformą Obywatelską i Polskim Stronnictwem Ludowym. Prokuratura właśnie rozpoczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości podczas kampanii parlamentarnej.

Chodzi o ponad 40 artykułów, które zostały opublikowane w jednej z regionalnych gazet w Olsztynie, a które nie były oznaczone jako materiały wyborcze. Śledczy prokuratury będą sprawdzać czy wspomniane artykuły nie były nielegalną agitacją wyborczą.

Jeśli prokuratura doszuka się nieprawidłowości to obydwie partie mogą stracić subwencje wyborcze – liczone w milionach złotych – jakie uzyskały po ostatnich wyborach parlamentarnych.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

Zobacz również


bh, źródło: onet

Zobacz również