Prezydent Andrzej Duda zdecydował, że będzie przewodniczył polskiej delegacji na zbliżającym się szczycie Europa Środkowa – Chiny. Premier Ewa Kopacz pytana o decyzję powiedziała, że prezydent podjął ją bez konsultacji z rządem.

Minister w Kancelarii Prezydenta, Krzysztof Szczerski, oświadczył na początku tygodnia, że prezydent poinformował o swojej decyzji stronę rządową. Przyznał jednak, że decyzja została podjęta bez konsultacji z premier.

To jest szczyt międzyrządowy, ale w tym wypadku wyjątkowo delegacji polskiej na ten szczyt będzie przewodził pan prezydent Andrzej Duda – powiedział mediom Szczerski.

Ewa Kopacz pytana o decyzję prezydenta powiedziała, że gdyby prezydent spotkał się z nią przed podjęciem decyzji to powiedziałaby mu, że ten szczyt jest międzyrządowy, będą tam sami premierzy i ani jednego prezydenta.

Walka o krzesła, czyli spory o to kto ma przewodniczyć polskim delegacjom na międzynarodowych szczytach miała już miejsce w przeszłości gdy prezydentem Polski był Lech Kaczyński a premierem Donald Tusk.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: tvpparlament.pl

...

Zobacz również