Politycy i najgorliwsi zwolennicy dwóch największych partii w Polsce wykorzystują obchody rocznicy Powstania Warszawskiego do agitacji politycznej w aktualnie rozgrywającej się kampanii wyborczej. 

Portale pro- i anty- rządowe licytują się na przykłady skandalicznego wykorzystywania obchodów rocznicy warszawskiego zrywu w 44. roku przez polityków, działaczy i zwolenników PO i PiS do agitacji politycznej.

Portale prorządowe przywołują m.in. skandaliczne zachowanie ks. Pawła Piotrkowskiego, który na uroczystościach ku czci warszawskich powstańców w jednej z warszawskich parafii najwięcej mówił o tegorocznych wyborach parlamentarnych. ks. Piotrkowski najpierw prosił Boga o wybaczenie rządzącym wszystkich afer po czym dziękował Stwórcy za prezydenta Andrzeja Dudę.

Warszawscy powstańcy, którzy wyrazili oburzenie zachowaniem katolickiego księdza, który z obchodów rocznicy PW zrobił polityczny wiec zostali zwyzywani w sieci przez zwolenników prawicy od „leninowskich rewolucjonistów”.

Z kolei anty rządowe portale i publicyści przywołują dzisiejsze uroczystości w Muzeum Powstania Warszawskiego z udziałem ustępującego prezydenta Bronisława Komorowskiego, podczas których często poruszano kwestie zagrożenia jakie nieść za sobą ma ewentualna wygrana Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach.

Osoby przemawiające na uroczystościach z udziałem prezydenta Komorowskiego często wyrażały nadzieję, że aktualna sytuacja w jakiej znalazła się Platforma Obywatelska jest tylko przejściowym kryzysem.

Zachowania polityków, działaczy i zwolenników obydwu partii wywołały oburzenie a często też zwykłe zniesmaczenie i smutek wśród środowisk zrzeszających żyjących jeszcze powstańców warszawskich. Pod adresem PO i PiS zaczęły padać oskarżenia o stawianie interesu partyjnego wyżej od należnego szacunku dla rodaków, którzy walczyli w powstaniu.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również