Es Sheeran musiał zmierzyć się z falą negatywnych opinii na swój temat po koncercie w Glastonbury. Muzykowi zarzucono korzystanie z playbacku. Sheeran ugiął się pod falą krytyki i usunął swoje konto na Twitterze.

Teraz na profilu muzyka znaleźć można tylko odnośniki do zdjęć na Instagramie. Powodem, dla którego zrezygnował z prowadzenia konta na Twitterze, są zarzuty wytoczone przez internautów. Zwrócili oni uwagę na to, że podczas koncertu Sheerana w Glastonbury słychać było gitarę również wtedy, kiedy muzyk nie grał na instrumencie.

Piosenkarz miał korzystać z playbacku podczas festiwalu, którego był headlinerem. Sheeran odpiera zarzuty tłumacząc, iż wykorzystał efekt loop – odtwarzał to, co nagrał w czasie koncertu.

Nigdy nie myślałem, że będę musiał to wyjaśniać, ale wszystko, co robię podczas moich występów na żywo, jest na żywo. To jest pętla, a nie podkład. Proszę, wygooglujcie sobie – bronił się muzyk.

Nie wszyscy fani uwierzyli w to tłumaczenie. Sheeran pod presją ich krytycznych komentarzy, postanowił usunąć swoje konto na Twitterze. Obserwowało je 19 milionów osób.

Idę dalej. Nie ma tam niczego prócz ludzi piszących wredne rzeczy. Jeden komentarz może zniszczyć twój dzień – tłumaczył Sheeran.

źródło: Wprost

...

Zobacz również