Skandaliczna zmiana prawa dotyczy każdego Polaka. Poczta przerzuciła całą winę na obywateli

Skandaliczna zmiana prawa dotyczy każdego Polaka. Poczta przerzuciła całą winę na obywateli Źródło:

Nowe przepisy weszły po cichu przy okazji innej nowelizacji, a najprawdopodobniej zirytują mnóstwo poszkodowanych Polaków. Z ustawy o prawie pocztowym właśnie zniknęło uprawnienie do odszkodowania w przypadku zgubienia listu czy pocztówki przez Pocztę. Instytucja przerzuca całą winę na Polaków.

To katastrofalna zmiana. Zgodnie z nowymi przepisami, klienci stracą prawo do reklamacji w przypadku niedostarczenia przesyłki. Ewentualne prawo do odszkodowania zarezerwowano jedynie dla przesyłek rejestrowanych, czyli nadanych jako polecone.

Poczta Polska argumentuje, że usunęła prawo do odszkodowania, ponieważ "było nadużywane przez Polaków". Wskazuje, że w pierwszej połowie 2016 roku zgłoszono ponad 13 tysięcy reklamacji co poskutkowało 2 milionami złotych wypłaconymi przez Pocztę Polską na poczet odszkodowań.

Media nie zdążyły zareagować, ponieważ zmiany wprowadzono po cichu przy okazji nowelizacji likwidującej konkurencję na przesyłki urzędowe i sądowe. Poczta usunęła więc możliwość odszkodowania wskazując na dużą liczbę reklamacji. A może nie są to "nadużycia" ze strony Polaków, tylko po prostu Poczta działa fatalnie i powinna zająć się swoją reformą?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News