TVP2 rezygnuje z emisji Mazurskiej Nocy Kabaretowej w Mrągowie. Telewizja nadawała transmisję z tej imprezy do samego początku jej istnienia w 1999 roku.

To nie pierwszy przypadek odwrócenia się państwowych realizatorów od imprez tego typu. W 2016 roku zrezygnowano z nadawania Płockiej Nocy Kabaretowej, co robiono przez poprzednie siedem lat. Wtedy chodziło o opóźnienia w organizacji samego show.

Informacje potwierdzili organizatorzy mrągowskiej imprezy, ale TVP wstrzymała się na razie od komentarza.

Cała sytuacja może mieć związek z żartami samych kabareciarzy, którzy nieprzychylnie odnosili się do polityki obecnego rządu. Przypomnę, że na tle politycznym nie doszło też do organizacji tegorocznego festiwalu w Opolu.

Jacek Kurski, szef TVP nie kryje swojej niechęci do kabareciarzy i ich występów.

–  Nie będę np. ukrywał, że żarty z tragedii smoleńskiej w kabaretach uważam za niedopuszczalne. To nie jest sprawa, która powinna śmieszyć. (…) Programy kabaretowe, które do tej pory bardzo obficie Polakom serwowano, to – z wyjątkami – symbol upadku telewizji publicznej.

– Lata schlebiania niskim gustom zrobiły swoje, ale musimy mieć ambicję podniesienia kultury masowej do elementarnego poziomu estetyki – ocenił.

 

...

Zobacz również

Zobacz również