Po 16 latach na rynku kultowa firma Apple rezygnuje z produkcji jednego ze swoich flagowych produktów. Powodem mają być pogarszające się niezmiennie wyniki sprzedaży, które sprawiły, że przestała się ona po prostu opłacać.

Chociaż iPody Nano oraz Shuffle sprzedano w łącznym nakładzie około 400 mln sztuk, firma Apple bez oficjalnych ogłoszeń zrezygnowała z promowania ich w swojej ofercie. Pozostał w niej jedynie iPod Touch 6. generacji, który wciąż jest w stanie sprostać wymaganiom coraz bardziej wybrednych klientów.

Koniec iPodów wiąże się zapewne z zastąpieniem ich przez smartfony. Chociaż urządzenia te zrewolucjonizowały sposób, w który słucha się muzyki, teraz bardzo łatwo znaleźć wszystkie ich zalety także w telefonach. Sprawiło to, że klienci przestali chętnie korzystać z odtwarzaczy.

Produkty nie znikną ze sklepów od razu. Pozostaną one dostępne aż do całkowitego wyczerpania zapasów. Eksperci zaznaczają, że krok ten był zapewne planowany przez Apple już od dawna. Zarówno iPody Nano, jak i Shuffle, nie były od dłuższego czasu odświeżane, jak dzieje się zazwyczaj ze wszystkimi flagowymi urządzeniami marki.

ZOBACZ TAKŻE

...

Zobacz również

Zobacz również