Środowiska katolickie i wyborcy PiS będą zadowoleni z tej decyzji. Szykuje się rewolucja, nie kupimy już nic w te dni w aptece ani nie zatankujemy po godzinie 14. Co przygotował nam PiS w nowym projekcie ustawy?

Od dawna rząd przygotowuje ustawę dotyczącą wolnych niedzieli od pracy. Wiele kontrowersji krąży wokół tego pomysłu. Jedna strona mówi, że to jest czas dla rodziny i kościoła, a druga zwraca uwagę, że gospodarka na tym straci. Ale jak to ma wyglądać w praktyce?

Handel ma być zakazany w co drugą niedziele. Nie dotyczy to internetowych zakupów. W Wigilię i Wielką Sobotę handel będzie obowiązywał tylko do godziny 14. Co dziwne w te dni będą również po tej porze zamknięte stacje benzynowe i apteki. Internetowy handel w te akurat dni również będzie zakazany. Nie wiadomo jak natomiast ma to wyglądać czy poszczególne strony zostaną na dany czas zawieszone, szczegółów nie podano.

Jeśli chodzi o zakaz niedzielny (nie wigilijno-wielkosobotni), to wyłączono dość sporo punktów handlowych. Znajdują się na niej stacje paliw płynnych, z zastrzeżeniem, że „przeważająca działalność polega na sprzedaży paliw”. Można będzie też kupować kwiaty w kwiaciarniach. Podobnie jak teraz zakaz nie obejmuje miejsc prowadzonych przez właściciela, aptek i punktów aptecznych, a także sklepików z pamiątkami i dewocjonaliami.

Dla tych, którzy nie będą przestrzegać ustawy, jest wysoka kara. Grzywna w przypadku złamania zakazu będzie wynosić od 1 tys. do nawet 100 tys. złotych.

fot. Twitter/Rafał Mundry
fot. Twitter/Rafał Mundry

Źródło: money.pl

Tak żyją nieprzyzwoicie bogate dzieci rosyjskich oligarchów [ZOBACZ!]

...

Zobacz również