Po 10 latach odszedł z TVP po relacji z kryzysu Sejmowego. “Nie mógł już tego wytrzymać”

Po 10 latach odszedł z TVP po relacji z kryzysu Sejmowego. “Nie mógł już tego wytrzymać”

Prezenter TVP, Maciej Adamiak, oficjalnie potwierdził, że odchodzi z telewizji publicznej. Dziennikarz w ciepłych słowach podziękował wszystkim współpracownikom, jednak nie powiedział, co go zmotywowało do odejścia z pracy. Jego koledzy z TVP Info są zdania, że wszystko przez politykę.

Maciej Adamiak pracownikiem TVP został w 2006 roku. Adamiak wygrał wtedy reality-show Supertalent, w którym główną nagrodą było stanowisko dziennikarza w Telewizji Polskiej. Przez kolejnych 10 lat jako dziennikarz pracował w TVP 3 Warszawa, gdzie był prezenterem pogody, a później trafił do TVP Info.

Na swoim facebookowym profilu Adamiak poinformował, że zakończył współpracę z telewizją publiczną. Dziennikarz podkreślił też, że to jego osobista decyzja i wszystkim współpracownikom podziękował.

 - Zakończyłem współpracę z TVP Info. To moja osobista decyzja. Przychodziłem do telewizji publicznej jako nastolatek. Przez 10 lat spotkałem tam setki pomocnych osób. Dziś wszystkim szczerze DZIĘKUJĘ. 

źródło: facebook.com/maciek.adamiak.7

Znajomi Adamiaka z pracy twierdzą jednak, że dziennikarz odchodzi z TVP ze względu na obecną sytuację w Polsce. Twierdził, że TVP stała się tubą propagandową PiS i było to dla niego nie do zniesienia. Dlatego też odszedł z telewizji publicznej.

 - To, co w weekend pokazywała TVP, to był przekaz PiS, a nie żadne dziennikarstwo. Już nawet nikt nie próbował udawać obiektywizmu. Maciek nie był w stanie wytrzymać tej propagandy. W piątek był punkt zwrotny - mówią jego koledzy dziennikarze, cytuje Wirtualna Polska.

źródło: twitter.com Artykuł ze strony głównej WIRTUALNEJ POLSKI

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News