Plebania babcia Józia
TRICOLORS East News
Irmina Jach - 20 Października 2020

Babcia Józia z "Plebanii" ledwo wiąże koniec z końcem. Zdradziła, ile dostaje emerytury, można załamać ręce

"Plebania" przez dekadę była ulubionym serialem polskich telewidzów. W początkowych latach nowego stulecia nie było osoby, która nie obejrzałaby chociaż jednego odcinka produkcji. Szczególną sympatią widzów cieszyła się Katarzyna Łaniewska, która wcieliła się w rolę babci Józi. Niestety, mimo że aktorka cieszyła się ogromną sławą, teraz ledwie wiąże koniec z końcem.

"Plebania" przyniosła ogromną popularność aktorom, którzy wcielili się w główne role. Niestety, sława, z którą wiązał się występ w serialu TVP, okazała się być ulotna. Odtwórca roli proboszcza, Antoni Wójtowicz, przez wiele lat nie otrzymywał żadnych propozycji zawodowych. W trudnej sytuacji jest również Katarzyna Łaniewska, która wystąpiła w licznych, bardzo popularnych produkcjach. Niestety, obecnie aktorka jest w trudnej sytuacji finansowej.

Sąsiedzi przerwali milczenie ws. ojca małej Madzi. Niewiarygodne, co zrobił po jej śmierciSąsiedzi przerwali milczenie ws. ojca małej Madzi. Niewiarygodne, co zrobił po jej śmierciCzytaj dalej

"Plebania" nie przyniosła aktorom oczekiwanych korzyści finansowych

Katarzyna Łaniewska zadebiutowała jako aktorka przed niemal siedmioma dekadami. Widzowie mogli oglądać ją zarówno w produkcjach filmowych, serialach, jak i na deskach teatralnych. Nie ma osoby, która nie znałaby hitów takich jak: "Nikodem Dyzma", "Wszystko o Ewie", "Czterdziestolatek" i wszystkich części kultowego "Kogla-mogla". Mimo wielkiej kariery, babcia Józia z "Plebanii" pozostała bardzo skromną osobą, która ponad wszystko ceni sobie prywatność. Nie dziwi więc, że jej ostatnia wypowiedź zszokowała fanów. Katarzyna Łaniewska postanowiła zdradzić, jakie świadczenie emerytalne otrzymuje po wielu latach pracy zawodowej. Kwota, za którą żyje, jest szokująco niewielka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Porzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuPorzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

- W swoich latach wysługi za 60 lat pracy dostawałam 860 zł emerytury. To była moje pierwsza emerytura. Potem zrobiło się 900 coś tam. Na dzień dzisiejszy emerytury moje i moich kolegów wynoszą dwa tysiące złotych z kawałeczkiem - zdradziła gwiazda "Plebanii".

Niestety, obecnie aktorka ledwo wiąże koniec z końcem. Sytuacja, która ją spotkała, budzi w niej duże rozgoryczenie. Po opłaceniu rachunków i czynszu na życie pozostają jej marne grosze. Wyznała, że sama opłata za mieszkanie zobowiązuje ją obecnie do wydatku rzędu 900 zł. Katarzyna Łaniewska musi więc przeżyć za niewiele ponad 1000 zł. Po śmierci męża sytuacja finansowa gwiazdy bardzo się pogorszyła. Aktorka nie zamierza jednak narzekać, a ciągłe utyskiwania ze strony kolegów po fachu budzą w niej duże rozgoryczenie.

Dzisiaj grzeje:

1. Decyzja padła jak grom z jasnego nieba. Szkoły podstawowe w całym mieście przechodzą na zdalne nauczanie

2. W czwartek rząd ogłosi kolejne obostrzenia? Wiemy, które restrykcje mogą zostać rozszerzone

3. Rząd wprowadza nowe przepisy, wszystko stało się nagle. Właśnie przed chwilą padło na antenie

- Głupio mi jest, jak koledzy, którzy zarabiali miliony, mówią, że nie będą mieli co włożyć do garnka. To wstyd. Kiedyś nam ministerstwo wyznaczało, jaką gażę mamy mieć, ile zarobić. Jak się wyrobiło limit filmów, to do ministerstwa pisałam, czy mogę więcej zarabiać. A teraz są bajeczne sumy, zupełnie nie wiadomo skąd, i to dla ludzi, którzy naprawdę niewiele zasłużyli, dla amatorów - powiedziała Katarzyna Łaniewska w rozmowie z "Super Expressem".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Magda Gessler tłumaczy się z zupy za 60 zł. Do jej nowego lokalu można przyjść z psem
  2. Kiedy otworzą siłownie i baseny? Jest wstępna data, to realistyczny termin
  3. W czwartek rząd ogłosi kolejne obostrzenia. Już wiemy, co czeka Polaków
  4. Polsat przekazał oficjalny komunikat. Koniec "Tańca z gwiazdami", fani nie mogą się pozbierać
  5. Marta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacje
  6. Wojsko USA ma autentycznie nagrania UFO. Naukowcy chcą dokonać czegoś niesamowitego
  7. Elżbieta odmłodniała o 10 lat, wszystko dzięki kuracji cudownym sokiem z buraków. Teraz z każdym dzieli się swoim zachwytem
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News