"Proboszcz z Plebanii" o obietnicach Kaczyńskiego: "Będą za nie płacić nasze dzieci i wnuki"

"Proboszcz z Plebanii" o obietnicach Kaczyńskiego: "Będą za nie płacić nasze dzieci i wnuki" Źródło: youtube.com/Portal Moja Figura

Aktor serialu "Plebania" po wysłuchaniu obietnic, jakie Jarosław Kaczyński składa z okazji zbliżających się jesiennych wyborów parlamentarnych, postanowił ostro podsumować polityka. Co więcej, z jego oceną zgadza się cała rzesza internautów.

Gwiazda serialu "Plebania" nie ma dobrego zdania o partii rządzącej, dlatego nikogo nie dziwi to, co napisał odnośnie obietnic i zapowiedzi złożonych przez PiS. Według Włodzimierza Matuszaka wygrana partii Jarosława Kaczyńskiego oznacza spore obciążenie dla kolejnych pokoleń.

"Proboszcz z serialu Plebania" ocenił obietnice PiS. Jarosław Kaczyński na pewno nie byłby zadowolony

Jarosław Kaczyński w związku z wyborami, które odbędą się 13 października, regularnie odwiedza polskie miasta i organizuje konwencje, na których przedstawia plan na kolejne 4 lata. Wiadomo już, że celem PiS-u jest podwyższenie płacy minimalnej do 3000 złotych do końca 2020 roku, do 4000 złotych do końca 2023 roku oraz ustanowienie 13. i 14. emerytury dokładnie za 2 lata. Takie obietnice nie spodobały się Włodzimierzowi Matuszakowi i konkretnie wyraził swoje zdanie.

- 30 milionów Polaków uprawnionych do głosowania. W 2015 roku 5 i pół miliona zrobiło nam prezent w postaci rządzących, którzy natychmiast zapałali miłością do kościoła a szczególnie do Tadeusza Rydzyka. Naiwni mogą pomyśleć, że to miłość do Boga. Nic bardziej mylnego. Przecież miłujący Boga nie kłamią, nie manipulują, nie oczerniają bliźniego, nie wykluczają, nie dzielą na lepszych i gorszych, nie epatują chamstwem. Nie może być zgody na obecną sytuację."Pisowskie Hollywood" jak określił TVP jeden z eurodeputowanych postanowiło pod wodzą wielkiego manipulatora Jacka Kurskiego ("ciemny lud to kupi") wspomóc "dojną zmianę" z fatalnym zresztą skutkiem dla nas wszystkich. 13 października dokonamy wyboru. Damy się kupić obietnicami, za które płacić będą nasze dzieci i wnuki czy powiemy zdecydowanie NIE! - napisał w swoim profilu na Facebook'u Włodzimierz Matuszak.

Włodzimierz Matuszak już od dawna nie jest zwolennikiem prawicy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na ostre słowa aktora z serialu "Plebania" internauci nie pozostali bierni. Pod oceną wyborczych planów i obietnic pojawiły się dziesiątki komentarzy.

- Piękne słowa, ale mam dziwne uczucie, że jednak naród został przekupiony. Musimy znowu stracić wolność, poczuć but nad sobą żebyśmy mogli się od nowa zjednoczyć i pogonić tyrana. Jednak nie będzie to w tym roku, nie będzie to w następnym miną lata, zanim to dotrze do nas, no może już nie do nas już do naszych wnuków - napisał jeden z obserwujących profil "proboszcza".

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktor "Klanu", "M jak miłość" i "Na Wspólnej", ojciec prezenterki "Dzień Dobry TVN". Wielka strata
2. Rodzice opłakiwali śmierć 2-letniego syna przy jego zwłokach. Po 2 godzinach dziecko obudziło się i skierowało do taty prośbę

Włodzimierz Matuszak wcale nie ukrywa tego, że partia rządząca nie należy do jego ulubionych. Nawet sympatyków PiS poprosił o "usunięcie się" z Facebook'owego profilu. Zdecydowanie jest przeciw temu, by Kościół był łączony z polityką w polskim państwie. Uważa to za dwie najmocniejsze siły, które mogą zniszczyć społeczeństwo. Niejednokrotnie publikował w mediach społecznościowych apele, które brzmiały m.in. "Jeszcze jest czas. Za chwilę nie będzie czego ratować" odnośnie wyborów oraz "Nie stawiajcie pomników, budujcie szpitale" w związku z pomnikami i reformą służby zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl pokazał wyniki. Sieć ujawnia też płace, ich wysokość może Cię mocno zdziwić
  2. Najnowsze zdjęcia ciężko chorej aktorki. Wypadły jej wszystkie włosy, jej wygląd rozdziera serce
  3. Kiedy ten noworodek się urodził, w ogóle nie wyglądał jak inne dzieci. Nawet własna matka się go panicznie bała
  4. Smutne wiadomości obiegły media, to wielka strata dla Polaków. Nie żyje Z. Szostak
  5. Ciężarna 19-latka została zbiorowo zgwałcona. Ojciec jej dziecka nie żyje

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News