Plaże nudystów zdjęcia
pexels.com/Stokpic
Adrian Sobolewski - 23 Maja 2019

Gdzie są plaże nudystów w Polsce? Rośnie popularność naturyzmu

Plaże nudystów - gdzie takie miejsca znajdziemy w Polsce? W naszym kraju naturyzm, po kryzysie w latach 90. i początku XXI wieku odzyskuje popularność. Plaż dla nudystów nie jest wiele, ale nad morzem zawsze będziemy mogli znaleźć zakątek, w którym "tekstylni" nie będą nam przeszkadzać. Może czas wrócić do wolności lat 70. i 80. i zrzucić z siebie ubrania na plaży?

Plaże nudystów - w Polsce nie jest ich wiele, ale w ostatnich latach znowu zyskują na popularności. Kiedyś były miejscami świetnej zabawy, wyborów Miss Natury czy różnego rodzaju konkursów. O jednej z najbardziej znanych plaż śpiewał nawet Zbigniew Wodecki. Gdzie teraz możemy pojechać i poopalać się bez ciuchów? Przedstawiamy najbardziej znane plaże nudystów w Polsce.

Plaże nudystów w Polsce - mapa się zapełnia

W latach 70. i 80. plaże nudystów były bardzo popularne na całym świecie - w tym również w Polsce. Powstawały na fali rewolucji seksualnej - wszyscy zaczynali cieszyć się swoją seksualnością i przestali ją ukrywać. Ten trend umarł w naszym kraju w latach 90. - mniej osób odwiedzało takie plaże, część została zajęta przez "zwykłych", ubranych plażowiczów.

Jednak od jakiegoś czasu powraca moda na nagie plaże - czy to ze względu na nową rewolucję seksualną, czy po prostu na wygodę i wolność, z jaką się wiążą. W Polsce powstaje coraz więcej plaż dla naturystów, a te, które już istnieją, mają coraz większą liczbę gości.

Plaże nudystów zachodniopomorskie - Mielno, Dąbki

Województwo zachodniopomorskie jest ostoją polskich nudystów. Dzięki wpływom z Niemiec - które są bardzo znane z nudystycznych tradycji - jest tam relatywnie dużo naturystów i naturystycznych plaż.

Najbardziej znane są te w Mielnie i Dąbkach - w lecie codziennie znajdziemy tam wiele osób, które zażywają kąpieli słonecznych zupełnie bez ubrań. Plaże są dość obszerne - mają po kilka kilometrów długości. Są również nieźle osłonięte - niestety w Polsce nadal dużym problemem są podglądacze, którzy udają się na takie plaże, aby "podziwiać widoki".

Plaża nudystów Łeba - opinie są przychylne

Województwo pomorskie to siedziba najbardziej znanej polskiej plaży nudystów - plaży w Chałupach. Aby kultywować tę wojewódzką tradycję, w Łebie, która jest jednym z najbardziej znanych kurortów nadmorskich, otworzono w 2017 roku pierwszą w Polsce oficjalną, oznakowaną plażę nudystów.

W dniu otwarcia udało się tam dość mało osób, bojąc się ewentualnych kamer i ciekawskich gapiów, ale po jakimś czasie zaczęły spływać bardzo przychylne opinie dotyczące tego kawałka łebskiej plaży. Nudyści czują się tam komfortowo i nie muszą przejmować się restrykcjami prawnymi - są tam w końcu zupełnie legalnie.

Pogoria 4 plaża nudystów - jak dojechać?

Nie tylko nad polskim morzem znajdziemy plażę dla osób, które nie przepadają za plażowaniem w ubraniach. Jednym z bardziej znanych miejsc dla nudystów w Polsce jest plaża na Pogorii 4, położona obok zbiornika retencyjnego w Dąbrowie Górniczej. Plaża jest położona na północnym krańcu zbiornika wodnego, najłatwiej dojechać do niej zjeżdżając z ulicy Dąbrowskiej w stronę sztucznego jeziora.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Elżbieta Romanowska: wiek, z mężem, schudła, ile waży aktorka?
  2. Ile kosztuje znaczek na list zwykły czy do Niemiec?
  3. Joanna Opozda - wiek, Pierwsza Miłość, Kamil Kuroczko
  4. Urlop 2019. Gdzie zaplanować tegoroczne wakacje?
  5. Gdzie na wakacje 2019? Już dziś zaplanuj swój urlop
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News