Platforma kompletnie pogrążona. "To dowód na ich największe oszustwo"

Platforma kompletnie pogrążona. "To dowód na ich największe oszustwo"

Mimo że od katastrofy smoleńskiej minęło już przeszło siedem lat, wydarzenia wokół tragicznego wypadku prezydenckiego Tu-154 wciąż budzą ogromne emocje. Telewizja Republika w poniedziałek ujawniła rozmów z posiedzenia Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, badającej sprawę katastrofy smoleńskiej. Doniesienia telewizji są miażdżące dla komisji, której przewodniczył minister spraw wewnętrznych rządu PO, Jerzy Miller.

Ujawniona przez telewizję rozmowa dotyczy rzekomej obecności gen. Andrzeja Błasika w kabinie pilotów przed katastrofą. Zachowanie generała miało utrudniać ich pracę i pośrednio przyczynić się do późniejszego wypadku. Jak wynika ze stenogramów, było doniesienia o obecności gen. Błasika w kokpicie były oszustwem.

"Nie mówimy, że mamy wątpliwości"

W opublikowanym przez Telewizję Republika stenogramie czytamy, że mimo braku pewności co do obecności gen. Błasika w kokpicie, członkowie komisji zdecydowali się na przedstawienie mediom wersji, w której analiza materiałów niezbicie dowiodła, że generał był w kabinie pilotów. Oto treść stenogramu: - Materiały z CLK wskazują na nieustaloną osobę. My wszyscy, my wiemy, albo generalnie w przestrzeni medialnej, wiadomo kto tam był na podstawie analiz tych tras licznych, wiadomo kto tam był. Natomiast ja bym tutaj zaproponował, w historii lotu byśmy napisali — osoba spoza załogi, a w analizie byśmy napisali, że to był, zdaniem Komisji na podstawie zebranych dowodów, był Pan Generał Dowódca Sił Powietrznych. Oczywiście nie nazwiska, żadnych nazwisk itd., ale... Pan Generał. Pasuje to? (odpowiedź) Nie widzę sprzeciwu.Ja wiem, ale czemu tu pisać, że osoba spoza załogi, jeżeli tu w opisie, jeżeli napiszemy, że jest to Dowódca Sił Powietrznych, to te klocki bardziej będą pasowały do siebie. - Nie jest napisane, nie jest zidentyfikowana ta osoba, więc wprost w tym momencie, no nie możemy stuprocentowo powiedzieć, bo jakby dopiero, znaczy mamy ekspertyzę z CLK i będzie mielimy materiały od Bogusia.I dopiero w analizie po porównaniu tych materiałów stwierdzamy, że to był Dowództwa Sił Powietrznych, pomimo że to medialnie wybrzmiało lub nie wybrzmiało.Zdaniem komisji generał Błasik był w kokpicie, tak? Nie mówimy, że mamy poważne wątpliwości czy cośZdaniem komisji generał Błasik był tam. I to tak należy przedstawiać. Źródło: interia.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News