Podczas dzisiejszej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Piekarach Śląskich Biuro Ochrony Rządu w ostatniej chwili zatrzymało mężczyznę, który chciał przeprowadzić atak na głowę państwa. Mężczyzna miał przy sobie niebezpieczne narzędzia. 

Prezydent Andrzej Duda przebywał dzisiaj z wizytą w Piekarach Śląskich gdzie spotyka się m.in. z mieszkańcami. Jednym z punktów wizyty głowy państwa była bazylika.

Dzięki czujności funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu udało się podczas tej wizyty uniknąć tragicznego w skutkach wydarzenia.

Tuż przed zjawieniem się prezydenta Dudy w bazylice, przed jej drzwiami zatrzymano 40-letniego mężczyznę, który czekał na głowę państwa w drzwiach bazyliki z nożem i strzykawką. Mężczyzna wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy BOR ze względu na bardzo dziwne zachowanie. Na razie nie wiadomo co zawierała strzykawka.

Mężczyzna szybko został przekazany policji, która wyjaśni wszystkie okoliczności. Aktualnie zatrzymany jest przesłuchiwany przez śledczych.

Jak poinformowała rzeczniczka BOR, z racji, że do zatrzymania doszło tuż przed przybyciem na miejsce prezydenta Dudy, nie doszło do bezpośredniego kontaktu i zagrożenia bezpieczeństwa głowy państwa.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh, źródło: rmf24

...

Zobacz również