Legginsy to jedna z ulubionych części garderoby większości kobiet. Są jednocześnie wygodne i ładnie podkreślają kształty. Okazuje się jednak, że ich częste noszenie może mieć bardzo nieprzyjemne skutki.

Dermatolodzy biją na alarm w związku ze zjawiskiem, które w swojej angielskiej formie ma zgrabną nazwę „buttne”. Jest to połączenie dwóch słów – jedno z nich oznacza trądzik a drugie.. pupę.

Niestety, krostki na pośladkach są prawdziwą plagą wśród młodych kobiet. Co je wywołuje? Podrażnianie mieszków, do którego dochodzi, kiedy panie noszą zbyt ciasne ubrania. Na szczęście, problemu łatwo jest się pozbyć.

Unikajmy szorowania pośladków, dajmy też sobie chwilę spokoju od rowerków na siłowni. Połączenie spandeksu z ciągłym tarciem jest gotową receptą na katastrofę – mówiła kosmetolog i dermatolog, Shereene Idriss dla magazynu „Allure”.

Ważnym jest, aby od razu po powrocie z siłowni założyć coś „bardziej oddychającego”. Warto raz na jakiś czas zamienić spandeks na bawełnę. W końcu legginsy to nie to samo co jeansy i nie należy nosić ich zamiennie.

źródło: WP Kobieta

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=KeauftLIk-8

...

Zobacz również