Stany Zjednoczone przeżywają prawdziwą plagę… klaunów. Najciekawsze jest to, że nikt nie wie o co chodzi. Od jakiegoś czasu na ulicach pojawiają się ludzie przebrani w stroje klaunów, którzy straszą i atakują przechodniów. Doszło do incydentów z maczetami i piłami mechanicznymi.

Początkowo twierdzono, że jest to pewien rodzaj happeningu, być może kampania promocyjna. Wkrótce jednak okazało się, że za klauny przebierają się ludzie, którzy popełniają przestępstwa. Na ulicach pojawili się kryminaliści i ludzie psychicznie chorzy. Obecność klaunów rejestrowano za pomocą telefonów komórkowych i miejskiego monitoringu.

„Creepy clowns” stały się prawdziwą plagą. Przestępcy paradują po ulicach z maczetami, napadają na sklepy i zaczepiają dzieci. Policja notorycznie otrzymuje informacje o podejrzanych postaciach straszących na ulicach, które są przebrane za klauny. Wydaje się, że przestępcy dołączają do przedziwnej mody, mimo iż nie jest to żadna zorganizowana akcja.

Oczywiście, zamieszanie medialne wokół plagi klaunów wykorzystują również żartownisie, którzy korzystają z paniki, by wykonywać tzw. „pranki”. Na sytuację skarżą się jednak osoby, które zarabiają na chleb pracując jako klauny. Twierdzą, że nie mogą normalnie funkcjonować, bo przerażeni ludzie dzwonią na policję. Ta z kolei nie może odróżnić prawdziwych klaunów od potencjalnych przestępców.

klaun2

klaun6

klaun3 klaun4 klaun5

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

...

Zobacz również