Ta wiadomość nie spodoba się tym, którzy liczyli na dobrą pogodę w ten weekend. Złota polska jesień chyli się ku końcowi, a zastąpią ją opady i chłód. Wielkimi krokami zbliża się zima. 

Od piątku temperatury w całym kraju zaczną spadać. Tego dnia spodziewane jest umiarkowane zachmurzenie. Na północy wystąpić mogą przelotne opady deszczu, które w sobotę i niedzielę przeniosą się nad całą Polskę. Maksymalna temperatura maksymalna na wschodzie kraju wyniesie od 13 stopni na wschodzie i od 15 do 19 stopni w pozostałych jego częściach. Najlepsza pogoda szykuje się na Dolnym Śląsku, gdzie termometry mogą pokazać nawet 20 stopni Celsjusza.

Na południowym wschodzie wystąpić mogą mgły, znacznie ograniczające widoczność (do 200 metrów). Minimalna temperatura wyniesie między 6 a 7 stopni, szczególnie w rejonach podgórskich. Podobnie będzie w reszcie kraju, a cieplej jedynie na Pomorzu.

W sobotę i niedziele sytuacja będzie się dynamicznie zmieniać. Poszczególne części kraju nawiedzane będą przez chmury i deszcz. Silne opady prognozowane są dla zachodu i północy Polski, podczas gdy na wschodzie i południu nastąpią przejaśnienia. Temperatury osiągnął kilkanaście stopni. Pogoda z ostatnich tygodni jednak szybko nie powróci.

źródło: pogoda.interia.pl

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

...

Zobacz również