Płacz, krew i krzyki zabijanych ludzi. Policjant urządził rzeźnię

Płacz, krew i krzyki zabijanych ludzi. Policjant urządził rzeźnię Źródło: źródło: wikimedia.org

Cały kraj w szoku po tym, co stało się w sobotni wieczór. Do masakry doprowadził bowiem uzbrojony policjant, który zabił niewinnych ludzi. Nikt nie rozumie, dlaczego zareagował aż tak emocjonalnie. W kraju już wszczęto debatę dotyczącą zaostrzenia badań psychologicznych dla przyszłych policjantów.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w Sarcelles, mieście satelickim Paryża. Przed godziną 21:00 padły pierwsze strzały, które na równe nogi postawiły wszystkich w okolicy. Na uchodzące dotąd za bezpieczną mieścinę Sarcelles padł blady strach. Przerażenie spotęgował fakt, że mordercą jest policjant. 31-letni Arnaud Martin postanowił pojawić się pod domem swojej ukochanej, która ledwie kilka dni wcześniej go rzuciła. Policjant próbował pojednać się z kobietą. Zamiast jednak znaleźć wspólny język, doszło do kłótni, która znalazła tragiczny finał. 31-latek wyciągnął broń i strzelił jej w głowę. Nie zabił jej jednak na miejscu, a pocisk zranił dziewczynę i ogłuszył.

Zginęli nawet ci, którzy nie wiedzieli nic

Martin nie skończył jednak tylko na tym. Mężczyzna rzucił się z pistoletem na przechodzących nieopodal mężczyzn, którzy na widok masakry stanęli jak wryci. Nie byli w żaden sposób powiązani z policjantem i jego dziewczyną. Strzelił do nich kilkakrotnie, mordując ich na miejscu. Wówczas z domu ukochanej policjanta wybiegł jej ojciec, by ratować córkę. Mężczyzna także zginął na miejscu, otrzymując kilka pocisków. 31-letni morderca w mundurze stróża prawa wszedł jeszcze do domu swojej byłej dziewczyny, by dokończyć masakry. Tam zastał matkę swojej dziewczyny i jej siostrę. Do obu kobiet strzelił, jednak niecelnie. Te zdołały uchronić się przed śmiercią. Kiedy Martin usłyszał nadjeżdżające radiowozy, uciekł do ogrodu domu, wymierzył pistoletem w swoją głowę i pociągnął za spust.

Całe miasto pogrążone w rozpaczy

Mer miasta, Francois Pupponi, musi zmierzyć się teraz z niepokojami w mieście. Ludzie bowiem protestują przeciw brutalności policji i żądają jeszcze ostrzejszych testów psychologicznych dla policjantów. Jak wskazują, najlepiej byłoby, gdyby ci przechodzili podobne badania raz na jakiś czas. źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News