Dla tysięcy zwolenników opozycji Andrzej Rzepliński pozostawał przez długi czas prawdziwym autorytetem. Wiele osób polegało na jego wiedzy oraz zapale do walki o swe postulaty. Po jego najnowszych słowach w szeregach przeciwników działań rządzącego Prawa i Sprawiedliwości zapanowały jednak płacz i żałoba.

Rzepliński pojawił się w studiu RMF FM, aby porozmawiać na antenie o przyszłości prezydenckich projektów ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. Słowa, które padły tam z ust profesora, załamały jednak licznych przeciwników rządu Beaty Szydło.

ZOBACZ TAKŻE: Oszaleli?! Kaczyński o włos od ŚMIERCI w Warszawie

Płacz i żałoba opozycji

Rzepliński został zapytany o to, czy jego zdaniem Polacy wyjdą jeszcze masowo na ulice, aby pokazać swoje niezadowolenie z działań partii rządzącej. Jego odpowiedź zmroziła opozycję i została odczytana jako koniec walki o wolne sądy. Rzepliński odparł bowiem krótko, że nie.

Później były prezes TK odniósł się do roli prezydenta w sporze o sądy.

– Dla mnie jest dość dziwne, że pan prezydent był nieobecny, kiedy Sejm zajmował się jego dwoma – można powiedzieć flagowymi – projektami ustaw o SN, oraz o KRS. Ustawami ustrojowymi. Szczerze powiem, ja sobie nie wyobrażam, żeby w państwie europejskim, tak dużym i ważnym, jak Polska… W tym czasie, kiedy takie ustawy są procedowane, żeby ich autor i szef państwa był nieobecny – stwierdził także bezpośrednio profesor.

ZOBACZ TAKŻE: Na widok tego badania Macierewiczowi stanęło serce. Panika w MON

– Prezydent przygotował projekty i te projekty zostały wykastrowane z istoty. Przywrócone zostały różne rzeczy, dla których prezydent zawetował te ustawy i zajmował bardzo twarde stanowisko. Więc w tej sytuacji myślę, że nie ma wyjścia – dodał Rzepliński, wyrażając gorącą nadzieję, że Andrzej Duda jednak „nie da sobą pomiatać”.

Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]


Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

...

Zobacz również