Zmiana prawa dotycząca zakazu handlu w niedzielę uderzy w ogromne sieci popularnych supermarketów. Eksperci mają jednak pomysł na to, jak obejść przepisy w poszczególnych przypadkach.

Sklepy Biedronka zdecydowanie ucierpią na zmianach wprowadzonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Co ciekawe, prawo umożliwi jednak sprzedaż w marketach na dworcach autobusowych oraz kolejowych.

Jak Biedronka poradzi sobie z zakazem?

– Ustawodawca wprawdzie zakłada, że zakaz prowadzenia handlu w niedziele nie będzie obowiązywał w placówkach handlowych na dworcach, z tym, że dotyczy to wyłącznie handlu związanego z bezpośrednią obsługą podróżnych. Nie wyjaśnia jednak, co w jego rozumieniu oznacza bezpośrednia obsługa podróżnych. Zakładając, że Jan Kowalski podróżujący z Warszawy do Krakowa będzie chciał w tym sklepie kupić produkty spożywcze na czas podróży, to nie będzie z tym problemu, ale kiedy do sklepu przyjdzie klient tylko dlatego, że inne punkty handlowe w mieście były zamknięte i podróżnym tak naprawdę nie jest, to już sprzedaż takiej osobie byłoby wykroczeniem przeciwko ustawie. Trudno powiedzieć, czy właściciele sklepów zdecydują się na podjęcie ryzyka w tym temacie – stwierdził współpracujący z „Faktem” prawnik.

Co to oznacza? Aby „bezpośrednio obsługiwać podróżnych”, dyskonty wprowadzą… obowiązek kupowania tanich biletów w niedziele. Tylko z takim biletem dałoby się wejść do sklepu w „wolny od handlu” dzień.

ZOBACZ TAKŻE: UDOSTĘPNIAJCIE! Polka wyjechała z kraju, teraz błaga wszystkich Polaków o pomoc

Co na to szefostwo sieci?

Bardzo szybko swoje stanowisko w sprawię zajęli także przedstawiciele Biedronki na terenie naszego kraju. Oto co powiedzieli na temat biletowanych zakupów w sieci:

– Obecnie jesteśmy na etapie analiz i konsultacji dotyczących potencjalnych modyfikacji w organizacji pracy naszych sklepów. W tej kwestii finalne decyzje nie zostały jeszcze podjęte, ale ewentualne rozwiązania zostaną wypracowane w zgodzie z obowiązującym prawem – twierdzą przedstawiciele Biura Prasowego Jeronimo Martins Polska.

ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Lis ma gigantyczne kłopoty. Dostał ultimatum, może wylecieć na bruk

 

Czy popierasz politykę zagraniczną PiS?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Te zdjęcia sprawią, że ciarki przejdą ci po plecach!


8 spełnionych wizji Krzysztofa Jackowskiego [ZOBACZ!]