Zgrzyt w rządzie ws. wyższej płacy minimalnej. "Nie konsultowano tego ze mną"

Zgrzyt w rządzie ws. wyższej płacy minimalnej. "Nie konsultowano tego ze mną"

Płaca minimalna ma zostać podniesiona. Według słów rządzących w trakcie następnej kadencji ma wzrosnąć minimalne wynagrodzenie wypłacane dla wszystkich pracowników w Polsce. Mimo zapewnień rządu o podwyżkach, minister odpowiedzialna reformę przyznaje, że to rozwiązanie nie było z nią konsultowane i prace nad nim powinny być konsultowane.

Płaca minimalna jest tematem, który ostatnimi czasy elektryzuje polską opinię publiczną. Walczący o reelekcję rząd Prawa i Sprawiedliwości obiecał swoim wyborcom, że w trakcie następnej kadencji zrobi wszystko, aby Polacy zarabiali minimalnie 3 tysiące złotych. Minister odpowiedzialna za wprowadzenie ewentualnej reformy twierdzi, że ten pomysł nie był w żadnym stopniu z nią konsultowany i twierdzi, że rozwiązania nie da się wprowadzić od razu.

Płaca minimalna kością niezgody rządzących? "Nie konsultowano tego ze mną"

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz była wczorajszej nocy gościem TVN24. Przedstawicielka rządu została poproszona o komentarz w sprawie potencjalnej reformy, za którą odpowiadałby jej resort. Szefowa ministerstwa twierdzi jednak, że obietnice polityków PiS nie były z nią w żadnym stopniu konsultowane, a pomysłu podwyższenia pensji Polakom nie można przypisać jej.

- To akurat nie jest moja propozycja, ale przypomnę, że tego typu zmiany każdorazowo muszą być przedmiotem konsultacji w Radzie Dialogu Społecznego. Jak stanie propozycja ustawy, będziemy to musieli ustalić w Radzie Dialogu Społecznego, gdzie są pracodawcy i pracownicy. Ta dyskusja jest przed nami - zaznaczyła minister.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rząd będzie dążył do zmian

Emilewicz twierdzi jednak, że jeśli jej partia uzyska reelekcję, to będą dążenia do tego, aby portfele Polaków były zasobniejsze. Szefowa resortu zaznacza jednak, że zmiany mogą odbijać się na małych przedsiębiorcach, w związku z czym potrzebne są konsultacje.

Dzisiaj grzeje: 1. Przez Polskę mogą przejść trąby powietrzne. Pilne alerty IMGW, lepiej zostańcie w domach
2. Uwielbiana gwiazda walczy ze straszliwą chorobą. W Polsce choruje na nią ponad milion osób

- Rzeczywiście będzie trudna sytuacja dla najmniejszych [przedsiębiorców - przyp. red.] i dlatego o tych najmniejszych mówił premier, mówiąc, że chce dla nich uzależnić składki ubezpieczenia społecznego od dochodów - wskazywała Emilewicz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda Hollywood stawia hotel w Warszawie. Wiemy gdzie i kiedy ruszy
  2. Na weselu uderzył żonę z całej siły podczas tańca. Goście byli wstrząśnięci
  3. Gdy zorientowała się, po co naprawdę wziął ślub, było już za późno. Popełniła błąd, który zrujnował kobietę na lata
  4. Walił psem o ziemię, aż ten umarł. "Jeśli wasze psy nie robią tego, co chcecie, to je zjedzcie"
  5. Znaki zodiaku mówią więcej niż najlepszy jasnowidz. Oto największe zagrożenia dla każdego z nich

źródło: TVN24

Następny artykuł