PKW odsunięte od wyborów!

PKW odsunięte od wyborów!

Trwają obrady nadzwyczajnej komisji sejmowej, zajmującej się zmianą ordynacji wyborczej. Przed chwilą posłowie podjęli szokującą decyzję. Okazuje się, że Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) została odsunięta od wyborów!

Niezwykle burzliwe są obrady komisji sejmowej, która zajmuje się nową ordynacją wyborczą. Głosami Prawa i Sprawiedliwości odrzucane są proponowane przez opozycję poprawki. Podejmowane są także niezwykle kontrowersyjne decyzje. ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński ujawnia swoje plany: Komisje śledcze i nowa ordynacja wyborcza

PKW odsunięta od wyborów

Państwowa Komisja Wyborcza to najwyższy organ, zajmujący się przeprowadzaniem i kontrolą wyborów oraz ogłaszaniem ich wyników. Ma wiele obowiązków i zadań oraz wypływających z nich przywilejów. Część z nich właśnie została im ograniczona. Chociaż, jak sama nazwa wskazuje, komisja zajmuje się wyborami, to właśnie od nich została teraz odsunięta. Dotąd jednym z uprawnień PKW była kontrola lokali wyborczych. Chodziło o zapewnienie przejrzystości procesu wyborczego i uniknięcie nadużyć. ZOBACZ TAKŻE: Wyborcy PiS wstrzymali oddech. To zdanie Jakiego o dymisji Ziobry mówi wszystko Głosami posłów prawicowych, przede wszystkim Prawa i Sprawiedliwości, komisja nadzwyczajna ds. zmiany ordynacji wyborczej odebrała PKW to uprawnienie. Spotkało się to z ogromnym sprzeciwem posłów opozycji. - Dlaczego chcecie odebrać PKW prawo do inspekcji? Dziwi mnie to. Ta zmiana jest niekorzystna dla obywateli, którzy zgłaszali nieprawidłowości. Proszę o uwzględnienie mojej poprawki i utrzymanie tego przydatnego narzędzia PKW - stwierdził poseł Piotr Zgorzelski z PSL. - Inspekcja PKW to kontrolowanie samych siebie. To nielogiczne - zripostował poseł PiS, Grzegorz Schreiber.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News