PKW właśnie przekazało najnowsze wyniki wyborów

PKW właśnie przekazało najnowsze wyniki wyborów Źródło: Pikio.pl

PKW od wczorajszego wieczoru zbiera informacje od poszczególnych komisji wyborczych, które po zamknięciu lokali rozpoczęły zliczanie głosów. Poinformowano o najnowszych wynikach.

PKW przekazało, że zliczono już 99,99 proc. głosów oddanych przez Polaków. Wyniki uległy nieznacznej zmianie, lecz lider pozostaje ten sam. Zarówno wyborcy Rafała Trzaskowskiego, jak i Andrzeja Dudy powinni zapoznać się z tymi informacjami.

PKW poinformowało, że zliczono już prawie wszystkie głosy oddane w wyborach

PKW przekazało kolejną aktualizację dotyczącą wyników wyborów prezydenckich, które odbyły się wczoraj. Według najnowszych informacji Andrzej Duda zdobył 51,08 proc. wszystkich głosów, natomiast Rafał Trzaskowski może cieszyć się z poparcia na poziomie 48,92 proc. PKW nie zakończyło jeszcze prac i nie przekazało oficjalnych końcowych danych podsumowujących wszystkie oddane w lokalach wyborczych głosy. Z najnowszego komunikatu wynika, że nastąpiła nieznaczna zmiana, lecz pozycja lidera pozostaje bez zmian. Praktycznie już niemożliwe jest, aby nastąpiła tu jeszcze zmiana, a więc Andrzej Duda może cieszyć się z reelekcji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wcześniejsze wyniki również były korzystne dla Andrzeja Dudy

PKW na swojej stronie na bieżąco aktualizuje dane dotyczące wyników wyborów. W stosunku do poprzednich informacji Andrzej Duda stracił 0,04 proc., a Rafał Trzaskowski dokładnie tyle zyskał. Wszyscy liczący na to, że polityk popierany przez Platformę Obywatelską ma jeszcze szanse na wygranie wyścigu o fotel prezydenta, muszą niestety czuć się zawiedzeni, gdyż PKW oficjalnie przyznała, że do zliczenia zostało tak mało głosów, że praktycznie nie jest możliwe, aby sytuacja uległa zmianie. Andrzej Duda więc przez następne pięć lat zamieszkiwać będzie z żoną w Pałacu Prezydenckim przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Dzisiaj grzeje: 1.W końcu. Rafał Trzaskowski zabrał głos po wyborach, skierował słowa do Andrzeja Dudy

2. Jurkowi Owsiakowi puściły nerwy. Lider WOŚP ostro wypowiedział się na temat wyborów

W tych wyborach Polacy pojawili się przy urnach wyjątkowo tłumnie

W mediach społecznościowych wiele gwiazd oraz znanych polityków chwaliło się swoim udziałem w wyborach, ale według danych przekazanych przez PKW również zwykli obywatele tłumnie ruszyli do lokali wyborczych. Frekwencja kształtuje się na niespodziewanie wysokim poziomie i możemy być z siebie dumni, że tak wielu z nas zdecydowało się na wzięcie czynnego udziału w życiu społecznym i zadecydowaniu o tym, kto będzie reprezentował nasz kraj na arenie międzynarodowej. Według niepełnych danych zamieszczonych na stronie PKW w niedzielnych wyborach wzięło udział 67,97 proc. uprawnionych do głosowania. Na oficjalne końcowe dane należy jeszcze poczekać.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Justyna Żyła oburzona wynikiem wyborów. Skierowała pod adresem Andrzeja Dudy kilka ostrych słów (FOTO)
  2. Jednak się potwierdziło, szykują się wielkie zmiany w sklepach. Ministerstwo przekazało ważne dla klientów informacje
  3. Żona Rafała Trzaskowskiego powiedziała całą prawdę po wyborach. Jej słowa podbijają sieć
  4. Majka Jeżowska poszła na całość. Porównała Andrzeja Dudę do Zenka Martyniuka
  5. Wybory będą powtórzone? Niepokojące doniesienia o nieprawidłowościach
  6. Paulina Młynarska do Kingi Dudy: „Twój tato zgotował ludziom horror. Co ty tam w ogóle wczoraj robiłaś?”

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News