PKW oficjalnie podało najnowsze dane o frekwencji. Liczba zdumiewa

PKW oficjalnie podało najnowsze dane o frekwencji. Liczba zdumiewa Źródło: pikio

PKW podało kolejne dane dotyczące frekwencji w dniu wyborów prezydenckich. Liczba zdumiewa, wiele osób może być pozytywnie zaskoczonych. Wszyscy tłumnie ruszyli do urn, od samego rana można było zauważyć kolejki w lokalach wyborczych, jednak nikt nie sądził, że frekwencja będzie tak wysoka.

PKW na specjalnie zorganizowanej konferencji podało oficjalne wyniki frekwencji na godzinę 17:00. Ogromne zaskoczenie, takiego wyniku nie spodziewał się nikt.

Znamy dane o frekwencji na godzinę 17:00

O godzinie 18:30 rozpoczęła się kolejna konferencja PKW. Pierwsza odbyła się o godzinie 12:00, kiedy to zostały podane pierwsze dane dotyczące frekwencji. Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, Sylwester Marciniak, poinformował, że krzyżyk na swojego kandydata postawiło aż 24,73% osób uprawnionych do głosowania. 2 tygodnie temu, podczas I tury, te dane wynosiły 24,08%.

Teraz PKW podało frekwencję na godzinę 17:00. Polacy cały czas szturmują lokale wyborcze - oficjalnie zagłosowało już 52,10% uprawnionych do zadecydowania o wyborze głowy państwa. 2 tygodnie temu frekwencja na godzinę 17:00 wynosiła 47,89%.

PKW zadowolona z wysokiej frekwencji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na godzinę 12:00 najwięcej osób oddało głos w województwie mazowieckim - 26,92%, małopolskim - 26,53% oraz podlaskim - 26,37%. Z kolei podczas popołudniowej konferencji PKW podała, że najwięcej osób poszło do urn niezmiennie w mazowieckim, małopolskim, do czołówki dołączyło województwo łódzkie. Kolejna konferencja jest przewidziana na 22:00 - wtedy zostanie podana ostateczna i dokładna informacja, ile osób wzięło udział w wyborach prezydenckich 12 lipca.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat w sprawie wyników wyborów. Poznaliśmy niemalże ostateczne rozstrzygnięcie

2. Karetka czołowo zderzyła się z samochodem osobowym. W środku był pacjent

II tura wyborów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Doszło nawet do tego, że w niektórych miejscowościach zabrakło kart do głosowania i trzeba było skorzystać z rezerwy. Sytuacja jest już unormowana, do 21:00 każdy będzie mógł oddać głos bez obaw o brak kart.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielki pokaz patriotyzmu Justyny Kowalczyk. Opowiedziała, ile jechała na wybory, wielkie brawa
  2. Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotu
  3. Wszyscy myśleli, że się przesłyszeli. Agata Duda naprawdę wypaliła na wieczorze wyborczym słowa, którymi zakpiła z wielu Polaków
  4. Wybory prezydenckie do powtórki? Sytuacja jest poważna, Wojciech Hermaliński zdradza szczegóły
  5. Zmieniły się wyniki wyborów. Tuż po godzinie 2:00 w nocy napłynęły rezultaty late poll
  6. Kinga Duda nie dostała karty i musiała w pośpiechu opuścić lokal wyborczy. Wiemy, co działo się później

Źródło: PKW

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News