Niestety, koronawirus w autobusie i pociągu PKP. Sanepid pilnie poszukuje pasażerów

Niestety, koronawirus w autobusie i pociągu PKP. Sanepid pilnie poszukuje pasażerów Źródło: Pikio.pl

PKP codziennie obsługuje tysiące pasażerów, którzy mimo zagrożenia epidemiologicznego muszą przemieszczać się między miastami w kraju. Niestety przebywanie w przedziale z innymi osobami obarczone jest ryzykiem i w tym przypadku spełnił się najgorszy scenariusz. Jeden z podróżnych był zakażony koronawirusem i teraz sanepid poszukuje jego współpasażerów.

PKP oraz autobus, którym podróżował zakażony mężczyzna, mógł stać się miejsce, gdzie mogło dojść do przeniesienia się wirusa na inne osoby. Zamknięta przestrzeń oraz długi czas spędzony razem sprawia, że niebezpieczeństwo jest naprawdę wysokie. Sanepid prosi o pilny kontakt wszystkich podróżnych przemieszczających się podanymi transportami.

Nie tylko PKP, mężczyzna jechał również autobusem

PKP zdecydowało się na wprowadzenie zmian dotyczących warunków sprzedaży biletów na swoje pociągi. Na początku wprowadzenia obostrzeń koleje sprzedawały co drugie miejsce w swoich przedziałach, później zdecydowano się na zwiększenie ilości pasażerów na trasach i teraz bilet nie zostanie sprzedany tylko w momencie, gdy zakupiono wszystkie miejsca siedzące na danej relacji. Sanepid poinformował, że w sporym niebezpieczeństwie mogły znaleźć się osoby podróżujące 23 oraz 24 lipca pociągiem PKP z Warszawy do Krakowa. Niestety w toku ustaleń stwierdzono, że zakażony mężczyzna przemieszczał się również autobusem na relacji Nowy Targ - Kraków. Podano kto ma zgłosić się telefonicznie do urzędników.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Szukają pasażerów konkretnych relacji

Jak podaje Onet, sanepid zwraca się do wszystkich korzystających z usług PKP oraz firmy autobusem Szwagropol. Chodzi o krusy, który odbyły się tydzień temu, 23 oraz 24 lipca. Zakażony mężczyzna 23 lipca podróżował autobusem z Nowego Targu do Krakowa o godzinie 12 oraz pociągiem PKP w wagonie 4 z Krakowa do Warszawy. Skład ruszał o godzinie 15:04. Natomiast 24 lipca sanepid poszukuje osób, które podróżowały wagonem 4 pociągu PKP w relacji Warszawa - Kraków, wyjeżdżającym ze stolicy o 15:34 oraz autobusem firmy Szwagropol ruszającym o 18:05 przewożący ludzi z Krakowa do Nowego Targu.

Dzisiaj grzeje: 1.Wiele osób do samego końca walczyło o jej życie. Niestety, choroba zebrała nieubłagane żniwo

2. Minister Szumowski podjął nagłą decyzję. Pilna wiadomość

3. WHO zmieniło zdanie. Najnowsze doniesienia o rozwoju pandemii

Koronawirus to wciąż ogromne zagrożenie

Wszystkie osoby odbywające podróż wskazanymi przez sanepid środkami komunikacji powinny niezwłocznie zgłosić się telefonicznie lub pisząc na adres nowytarg@psse.malopolska.pl. Koronawirus w Polsce to wciąż ogromne zagrożenie i nie należy go bagatelizować. Dziś, 30 lipca padł rekord potwierdzonych wynikami laboratoryjnymi zachorowań. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilne: trwają poszukiwania. Jest oficjalny komunikat
  2. Kolejna fala zachorowań na COVID-19 w Polsce. Wiemy, czy kibice wejdą na stadiony
  3. Emeryci dostaną nawet po 33 tys. złotych? Wszystko gotowe, projekt w Senacie
  4. Niepokojąca informacja dla seniorów. Są zagrożeni, mogą stracić wiele
  5. Zapadła decyzja ws. powrotu dzieci do szkół. Pada konkretny termin
  6. 90% gospodyń psuje mizerię przez 1 błąd. Wystarczy dodać sekretny składnik naszych babek, smak rozpieszcza podniebienie
  7. Morawiecki zabrał głos ws. rekordu zakażeń. Mocne słowa o ignorancji Polaków, zagroził powrotem kwarantanny
  8. Teresa Lipowska znacznie różni się od postaci z serialu. Teraz narzeka na wysokość emerytury, brakuje jej na leki
  9. Pola Raksa podsumowała swoją karierę. Mocne wyznanie kultowej aktorki

Źródło: Onet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News