PKO BP wypłaci rekompensaty
Wikimedia Commons/MOs810
Bartłomiej Chudy - 27 Kwietnia 2019

Bank PKO BP nie stara się tego nagłaśniać. Klientom należą się rekompensaty

PKO BP wypłaci swoim klientom rekompensaty. Decyzją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta bank nie miał prawa informować klientów o zmianach jedynie w formie elektronicznej. Komu przysługuje rekompensata i w jaki sposób można ją odebrać?

PKO BP podał komunikat prezesa UOKiK o realizacji wypłat w ramach rekompensat publicznych. Sprawa dotyczy klientów banku, którzy w latach 2014-2016 otrzymywali powiadomienia o zmianach w opłatach i prowizjach za konto wyłącznie drogą elektroniczną.

PKO BP wypłaca rekompensaty. Komu się należą?

Przypomnijmy, UOKiK uznał, że takowe informowanie klientów jest niezgodne z prawem. Zdaniem urzędników wszelkie zmiany w taryfach opłat bankowych winny być utrwalane na twardych nośnikach, tj. płyta CD, czy pendrive.

Biedronka przygotowała atrakcyjną promocjęKlienci rzucą się na to, jak na świeże bułeczki. Biedronka odpala promocję, przez którą kobiety stracą rozumCzytaj dalej

PKO Bank Polski przypomina jednak, że czas na zgłaszanie się po rekompensaty jest krótki. Na stronie banku czytamy, że klienci mogą skorzystać ze zwrotów na kilka sposobów.

Jednym z nich jest dwumiesięczna darmowa usługa powiadomień SMS. Będzie ona działała od 1 sierpnia do 30 września tego roku. Czytamy, że można ją uruchomić w serwisie internetowym PKO, serwisie telefonicznym lub oddziale. Ci, którzy nie korzystali do tej pory z powiadomień SMS muszą złożyć dyspozycję w tej sprawie. Klienci lubujący się w takowych potwierdzeniach nie muszą składać wniosków.

Darmowe powiadomienia SMS, "zerowe" raty, bezpłatne przelewy do ZUS czy US

Inną formą rekompensaty będzie rozłożenie małego zakupu na raty z zerowym oprocentowaniem. Jeśli w okresie od sierpnia do października kupimy i zapłacimy bezgotówkowo za zakup wart 200-1500 zł, będziemy mogli rozłożyć go na sześć rat z zerowym oprocentowaniem!

Rekompensatą od PKO BP będzie też... wybór niestandardowego wizerunku karty debetowej z galerii (wybór w serwisie iPKO, telefonicznym lub oddziale), czy bezpłatne przelewy do ZUS i US przez bankowość elektroniczną. Pierwszy z przywilejów potrwa od początku sierpnia do końca września, drugi - o miesiąc dłużej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

GłówneEmerytury przechodzą rewolucyjne zmiany. Co musisz o nich wiedziećCzytaj dalej

- Ze wszystkich rekompensat można skorzystać niezależnie od tego, czy klient podpisze z bankiem porozumienie. Skorzystanie z jednej rekompensaty nie uniemożliwia skorzystania z pozostałych wymienionych powyżej - czytamy w informacji PKO BP na stronie głównej banku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  2. Jaka fryzura ODMŁADZA po 50? Odejmij sobie lat włosami
  3. TVN przekazał porażające alarmy pogodowe wydane przez służby. Nadciąga zagrożenie
  4. Anna Mucha szaleje bez stanika. Długo nie zapomnicie tych widoków (Zdjęcia)
  5. Decyzja młodej matki rozjuszyła księdza. Tuż przed porodem i od razu po zaczął żenujące kazania w kierunku Moniki
  6. Nowa ostro przesadzona stylizacja 14-letniej Roksany właśnie wywołała piekielną burzę

GłówneEmerytura jak marzenie! Ci Polacy dostają z ZUS-u krocieCzytaj dalej

źródło: PKO BP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News