PKO_BP_Poznan_O_40
Fot. Wikimedia Commons
Marcin Owczarek - 13 Grudnia 2018

PKO BP w centrum gigantycznej afery! Polacy załamani, nie wiedzą co zrobić

PKO BP znalazło się w centrum gigantycznej afery. Polacy są naprawdę załamani i nie wiedzą, co robić. To kolejne pokłosie afery KNF. Nie widać końca spraw, które cały czas wychodzą na jaw. Zaniedbania to tylko część tego, co można zarzucić członkom Komisji.

PKO BP to jeden z największych banków w Polsce. Wielu Polaków ma w nim swoje konta i lokuje tam ciężko zarobione pieniądze. Niestety, afery, jakie wychodzą na jaw dotyczące banków i komisji podważają autorytet, jakim dotychczas się cieszyli. Niestety, PKO BP znalazło się centrum tej gigantycznej afery. Do tej pory na światło dzienne wychodzą kolejne podejrzane kwestie. Nie tak dawno ujawniono, że jeden z byłych prezesów Komisji Nadzoru Finansowego miał czerpać korzyści majątkowe oraz działać na szkodę państwa. Przy okazji ujawniono, iż powiązany z tym jest SKOK Wołomin. W ostatnim czasie poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza ujawnił, że to dzięki większości Prawa i Sprawiedliwości nie przegłosowano w Sejmie poprawki, która miała dotyczyć tego, iż KNF będzie miał kontrolę nad kasami społecznymi, w tym nad SKOK-ami.

PKO BP zamieszane z aferę

Brejza odkrył kolejne zaskakujące dowody w sprawie Komisji Nadzoru Finansowego. Opisuje on sprawę Grzegorza Kowalczyka, jednej z postaci, która została wymieniona w rozmowie Leszka Czarneckiego z Markiem Chrzanowskim. Brejza ujawnia, dlaczego Kowalczyk został zgłoszony do Rady Nadzorczej GPW przez PKO Bank Polski. Kowalczyk jest prawnikiem, który miał być rekomendowany i wynagrodzony w kwocie 40 milionów złotych. Brejza wyjaśnia, dlaczego to on znalazł się w Radzie GPW. Zgodnie z ustawą o zasadach rządzenia mieniem państwowym można zgłosić kandydata na członka rady nadzorczej spółki Skarbu Państwa jedynie taką osobą, która posiada pozytywną opinię Rady.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
PiSJarosław Kaczyński skrywa to przed światem. Szokujące rodzinne sekretyCzytaj dalej
Krzysztof Brejza na swoim koncie na Twitterze wstawił wpis, w którym napisał: - Wiecie, dlaczego mec. Kowalczyk zgłoszony został do Rady Nadzorczej #GPW przez #PKOBP., a nie przez MRR? Bo w ten sposób ominięto wymóg ZAOPINIOWANIA przez rządową radę ds. spółek. Spryciarze. Interwencja do premiera Morawieckiego - napisał Brejza i wstawił zdjęcia pisma, które wysyła do premiera Mateusza Morawieckiego. PKO BP znajduje się teraz w centrum wielkiej afery. Nie wiadomo, co fakt ujawniony przez Brejzę zmieni i czy ktoś poniesie konsekwencje takiego działania. Afera KNF cały czas się rozwija, a już do tej pory zyskała miano największej sprawy tego typu w Polsce XXI wieku.pko bp Screen TwitterZOBACZ TAKŻE:
  1. Nocne wpisy Morawieckiego obiegły sieć. Polacy nie mieli dla niego litości
  2. Koniec władzy Kaczyńskiego! Te wieści nie pozostawiają żadnych wątpliwości
  3. Rydzyk tworzy front z narodowcami! Opadną wam szczęki
  4. Modne paznokcie: Co będzie HITEM w 2019 roku?
  5. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
Donald TuskDonald Tusk nie mówił tego o swojej rodzinie. Cała prawda wyszła na jaw!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News