Lepiej przygotujcie gotówkę. Podczas majówki we wszystkich bankach będą utrudnienia

Lepiej przygotujcie gotówkę. Podczas majówki we wszystkich bankach będą utrudnienia Źródło: Wikimedia Commons

PKO BP i pozostałe banki już teraz zapowiadają utrudnienia podczas nadchodzącej majówki. Korzystanie z bankomatów i wykonywanie przelewów pełne przeszkód, dlatego już teraz najlepiej wypłacić gotówkę.

PKO BP, Idea Bank, ING, Santander... To tylko niektóre placówki bankowe, które nie będą przychylne swoim klientom w czasie nadchodzącego weekendu majowego. Żeby już teraz nie psuć sobie nerwów, lepiej zaopatrzyć się w zapas gotówki, a ważne sprawy postarać się załatwić przed 1 maja. Praktycznie wszystkie największe banki szykują niemałe perturbacje.

Utrudnienia w PKO BP i innych bankach

Jeśli ktoś będzie chciał skorzystać ze zrobienia szybkiego przelewu w majówkę, może dostać białej gorączki. Z powodu dni ustawowo wolnych od pracy można zapomnieć o punktualnie zrobionym transferze pieniędzy. Dzień roboczy to jedynie piątek 2 maja. Sesje Elixir to sesje, podczas których pobierane są pieniądze z konta i przekazywane na konto docelowe. Elixir nie działa w weekendy i dni świąteczne - wolne od pracy.

Aby mieć pewność, że przelew dotrze do drugiej osoby w majówkę, należy go zrobić maksymalnie do godziny 13:30 ostatniego dnia kwietnia. Adresat otrzyma środki 2 maja.

Z kolei ci zapominalscy, którzy zrobią przelew 2 maja, muszą się przygotować na długi okres oczekiwania na księgowanie na docelowym koncie. Pieniądze bowiem dotrą tam dopiero 6 maja w poniedziałek.

Zawsze można ratować się usługą Elixir Express, która gwarantuje finalizację przelewu w ciągu kilku sekund. Niestety, jest dodatkowo płatna.

A co z pozostałymi bankami?

Bank Pekao

Nie przewiduje większych problemów w majówkę, zapowiedział jedynie, że w dni 30 kwietnia, 2 maja i 4 maja mogą być zamknięte niektóre placówki.

Idea Bank

Bank, który posiada usługę Mobilnego Wpłatomatu poinformował, że nie będzie ona realizowana 1, 3 i 5 maja, natomiast 2 i 4 maja będzie działała o 2 godziny krócej.

Nest Bank

Zawiesza działanie infolinii w dniach 1 i 3 maja. Niemożliwe będzie założenie konta podczas rozmowy wideo. W przypadku, gdy konieczne będzie zastrzeżenie karty płatniczej, system będzie działał bez zastrzeżeń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Santander Bank

Nie podał oficjalnie żadnych zapowiadanych utrudnień. Klienci powinni jedynie podczas przelewów wziąć poprawkę na dni świąteczne.

Toyota Bank

Podobnie jak Nest Bank, 1 i 3 maja infolinia będzie nieczynna. Będzie działał jedynie automatyczny serwis telefoniczny, a bankowość elektroniczna nie jest zagrożona utrudnieniami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ilu mężów miała Marta Kaczyńska? Trudno uwierzyć, że aż tylu!
  2. Księżna Diana ma siostrę bliźniaczkę! To znana aktorka - wyglądają identycznie. Pospadacie z krzeseł jak to zobaczycie
  3. Kolejne podwyżki dla emerytów. Poznaliśmy konkretne kwoty
  4. Wielka feta w dniu urodzin Rydzyka? Jest decyzja wojewody, trwa wielki spór
  5. Isabel Marcinkiewicz wcieliła swoje groźby w kierunku byłego męża w życie. "To nie żarty! Machina ruszyła"
  6. Media: księżna Kate i książę William są w separacji. To będzie najgłośniejszy rozwód w rodzinie królewskiej?

Źrodło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News