PKO BP musi dać klientom rekompensatę. Sprawdź, co ci się należy

PKO BP musi dać klientom rekompensatę. Sprawdź, co ci się należy Źródło: Commons.Wikimedia/Fotopolska.eu/kodens79

PKO BP da swoim klientom rekompensaty. Według potwierdzonych informacji będą się one należały bardzo wielu osobom. Wiemy, co rozczarowani klienci dostaną od banku.

PKO BP to bank, z którego usług korzysta bardzo wielu Polaków. W ostatnich latach jednak klienci bardzo często zwracali uwagę na niewłaściwości w funkcjonowaniu systemu. Sprawa trafiła w końcu do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który postanowił bliżej przyjrzeć się tej sprawie. Jak się okazuje, racja jest po stronie klientów i PKO BP będzie musiał dać odpowiednie rekompensaty.

Jak wiadomo, UOKiK miał zastrzeżenia przede wszystkim do sposobu informowania klientów o zmianach w regulaminach, zmianach taryf prowizji oraz opłat za pośrednictwem serwisu internetowego. Niewłaściwa komunikacja przyczyniła się do wielu nieporozumień. PKO BP zdecydował się pójść na ustępstwo i zaproponował rekompensaty niezadowolonym klientom.

PKO BP ugiął się pod naciskiem UOKiK i da niezadowolonym klientom rekompensaty

Problemy, na które zwrócił uwagę UOKiK to przede wszystkim zła forma komunikowania klientów o ważnych zmianach. PKO BP wysyłał te informacje wyłącznie za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej, która nie jest trwałym nośnikiem informacji. W listach informacyjnych również znajdowały się nieścisłości wywołujące nieporozumienia.

Przedstawione problemy dotyczą przede wszystkim klientów banku, który byli adresatami takich informacji w latach 2014-2016. Bank zapewnia, że udzieli rekompensaty. Będzie można je otrzymać w formie bankowych usług, które na co dzień są płatne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Bezpłatne usługi w ramach rekompensaty

Oficjalnie wiadomo, że niezadowoleni klienci mają prawo do skorzystania z rekompensaty. Nie będzie to jednak rekompensata finansowa, ale bezpłatna usługa bankowa. Mowa o bezpłatnych usługach SMS, wyborze niestandardowego wizerunku karty debetowej bez konieczności opłaty czy bezpłatnych przelewów do ZUS i US. 

Formą rekompensaty może być również bezpłatne rozłożenie na 6 rat 0% jednej dowolnej transakcji bezgotówkowej w kwocie od 200 do 1500 zł dokonanej kartą kredytową. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej PKO BP. Udzielanie rekompensat będzie miało charakter czasowy, więc nie warto zwlekać.

  1. Nie żyje znany reżyser. Przyszedł do szpitala z bólem nogi, ale już z niego nie wyszedł. Ta śmierć wstrząsnęła wszystkimi!
  2. Co się dzieje z Aleksandrą Kwaśniewską? Córka prezydenta ma już DOŚĆ. Posunęła się nawet do TEGO! Nie uwierzycie, co zrobiła
  3. Koszmarna tragedia. Kultowa legenda polskiej muzyki nie żyje, przegrała z rakiem
  4. To już oficjalne! Rodzice dostaną nie tylko 500 plus. Dodatkowe kilkaset złotych na bardzo prostych warunkach
  5. Jest oficjalne oświadczenie prawników ws. inf o rozwodzie Kate i Williama
  6. Pilne informacje Polsatu! Płonie jedna z najsłynniejszych polskich restauracji

źródło: INN Poland

Następny artykuł