Duże zmiany w PKO BP. Starsze osoby będą mocno zdziwione

Duże zmiany w PKO BP. Starsze osoby będą mocno zdziwione

PKO BP jest największym bankiem w kraju. W kontekście nagłośnienia afery z Komisją Nadzoru Finansowego o swoją przyszłość zaczęli się bać nie tylko klienci banków komercyjnych. Szef PKO Banku Polskiego odniósł się do sprawy. 

PKO BP pozostaje najważniejszym i największym bankiem w kraju. Choć nie jest on bezpośrednio powiązany z instytucjami państwowymi to dziś jego klienci mają poważne wątpliwości co do przyszłości swoich depozytów. Wszystko za sprawą wybuchu afery KNF, po której do dymisji podał się jej przewodniczący.

Największy bank a afera KNF. Szef PKO BP zabrał głos

O tym, że pojedynczy błąd człowieka nie powinien przekreślać pracy tysięcy urzędników KNF, którzy pracują nad bezpieczeństwem polskiego sektora bankowego, mówił prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło. - Mamy dobrze rozwinięty system depozytów, mamy dobrą, jeśli nie bardzo dobrą sytuację gospodarczą. Choćby z tych powodów nie widzę zagrożenia dla klientów Getin Noble Banku i Idea Banku – ocenił dla Money.pl prezes PKO Banku Polskiego podczas Kongresu 590 w Rzeszowie. Zaapelował do klientów o spokój w związku z propozycją korupcyjną Marka Chrzanowskiego. Zaznaczył, że jeszcze przed wypłynięciem afery Europejski Nadzór Bankowy ogłosił chwalebne wyniki polskich banków w tzw. stress testach (symulacje zachowań banków przy zakładanych i pesymistycznych scenariuszach w gospodarce). PKO BP zajął w nim pierwsze miejsce, a Pekao S.A., czyli popularny "Żubr" trzecie. To wskazywałoby, że żadne tąpnięcie nie grozi polskiemu sektorowi bankowemu.

Technologiczne nowinki wyzwaniem. Starsi klienci się zdziwią

Prezes PKO Banku Polskiego odniósł się też do bieżących wyzwań w bankowości. Przyznał, że w obliczu rewolucji technologicznej jego bank może spodziewać się sporych zmian. Dla starszych klientów mogą być to problemy nie do przeskoczenia, przynajmniej na początku. W dobie cyfryzacji nie ma od nich jednak odwrotu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Oferując naszym klientom obok usług bankowych także nowoczesne usługi technologiczne, w tym chmurę krajową, gwarantujemy, że te rozwiązania informatyczne będzie cechowała taka sama solidność jak całą naszą instytucję – zapowiedział Zbigniew Jagiełło. Zapewnił też, że bank utrzyma przy tym poziom ochrony danych, tajemnicy bankowej, czy tajemnicy przedsiębiorstwa.  1. Bank PKO BP alarmuje! Uważaj przy logowaniu, złodzieje z łatwością mogą wyczyścić ci konto
  2. Jeden z najbogatszych piłkarzy został właśnie BANKRUTEM! 25 zł to wszystko co ma
  3. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. ZNAKI ZODIAKU, które są największymi leniuchami. Kochają spać
  5. Będzie skandal z Sapkowskim? Żąda 60 mln złotych od CD Projekt
Następny artykuł