Polacy odcięci od swoich pieniędzy aż do Sylwestra?! Będziecie wściekli
Bartłomiej Chudy - 25 Grudnia 2018

Polacy odcięci od swoich pieniędzy aż do Sylwestra?! Będziecie wściekli

PKO BP i inne działające w Polsce banki mierzą się w święta z nie lada wyzwaniem. Transfery gotówki, przepływającej w tym okresie w ilości większej niż zwykle, mogą potrwać dłużej niż się spodziewamy. Środki mogą być zamrożone przez całe święta lub nawet do 2 stycznia!

PKO BP, podobnie jak inne banki, poinformował swoich klientów o możliwych opóźnieniach wynikających z przerw świątecznych. Dla wielu z Polaków robiących przelewy i zakupy kartą na ostatnią chwilę nie jest to dobra informacja.

Jak się spóźnimy to poczekamy. PKO BP i inne banki "zamrożą" przelewy

O ile w przypadku samych zakupów wystarczy dysponowanie odpowiednią gotówką, to przy czekaniu na istotny przelew powstają prawdziwe komplikacje. Nie da się ukryć, że świąteczne i noworoczne zakupy należą na największych w roku. Wielu z nas czeka wtedy na transfer gotówki, która zasili nasze konta - zwłaszcza gdy składamy się na prezenty, które kupuje jedna osoba. Problem w tym, że jeśli zwlekamy z wysłaniem przelewu, środki dotrą do nas dopiero kilku dniach. Jeśli zostaną wysłane za późno to dotrą do nas najwcześniej po świętach (czwartek i piątek, 27 i 28 grudnia) albo nawet po nowym roku! Portal Natemat.pl przypomniał, że np. bank PKO BP zrealizuje wszystkie popołudniowe przelewy wykonane 24 i 31 grudnia - a więc tuż przed świętami - po dniach ustawowo wolnych. Czyli, odpowiednio, 27 grudnia i 2 stycznia. Nie ma w tej sytuacji znaczenia fakt, czy przelew wykonujemy z domu, przez aplikację mobilną czy w samym banku. Opcją szczególną są przelewy natychmiastowe i na telefon, zwykle wiążące się jednak z dodatkowymi opłatami. PKO Bank Polski nie jest tutaj wyjątkiem. Natemat.pl informuje bowiem, że Alior Bank anulował trzecią sesję Elixir z dnia poprzedzającego święta, a zatem z wigilii.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:
O. Rydzyk - dofinansowaniaIle o. Rydzyk dostaje od państwa? Te kwoty WPRAWIAJĄ W OSŁUPIENIECzytaj dalej
- Zlecenia wychodzące realizowane są do godziny 12:20, a przelewy przychodzące drugą sesją zaksięgowane będą do godziny 15. Pozostałe zlecenia po godzinie 12:20 będą realizowane po świętach - czytamy. Podobnie sprawa będzie wyglądała w Sylwestra. Jeśli więc mamy wykonać bliskim lub współpracownikom ważny przelew uczyńmy to w sylwestrowe do południa. Po godz. 12. transfery środków zostaną "zamrożone", aż do 2 stycznia.ZOBACZ TAKŻE:
  1. To koniec banku BGŻ BNP Paribas jaki znamy. Klienci mocno się zdziwią
  2. Na to czekała cała Polska! mBank wreszcie pokazał, Kaczyński będzie wściekły
  3. Plaga oszustw w wielkim banku w Polsce! Uważaj na pieniądze, rozpaczliwy komunikat dla klientów
  4. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
Michał Wiśniewski stracił fortunę12 gwiazd, które straciły fortunę [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News