PKO BP podnosi alarm dla wszystkich klientów. Możecie stracić wszystkie pieniądze

PKO BP podnosi alarm dla wszystkich klientów. Możecie stracić wszystkie pieniądze Źródło: fot. wikimedia

PKO BP alarmuje do wszystkich klientów, którzy dokonują płatności za pomocą BLIKU. Okazuje się, że należy być bardzo ostrożnym, bo chwila nieuwagi może spowodować, że stracimy wszystkie nasze pieniądze.

PKO BP zdecydował się wydać specjalne ostrzeżenie dla wszystkich swoich klientów. Okazuje się, że osoby korzystające z płatności przy pomocy BLIKU są narażone na ogromne straty. Bank informuje, że w tej kwestii nie ma żartów i wszyscy powinni zachować szczególną ostrożność. 

PKO BP alarmuje i ostrzega klientów

Na jaw wychodzą nowe doniesienia ze strony banku. Okazuje się, że PKO otrzymuje coraz więcej zgłoszeń dotyczących oszustw. Przybywa osób, które straciły znaczną część swoich oszczędności lub też zostali pozbawieni nawet ostatniego grosza. 

Oszustów niestety z dnia na dzień przybywa coraz więcej i każdy z nich stara się wymyślić coraz bardziej skuteczny sposób na łatwe i szybkie pozyskanie pieniędzy. Ich metody wciąż zaskakują i stają się niezwykle trudne do wykrycia. Tym razem złodzieje postanowili wykorzystać prywatne profile osób na popularnym portalu społecznościowym. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jak działają oszuści, przed którymi ostrzega PKO Bank Polski? 

Klienci banku za pomocą wiadomości prywatnej na portalu społecznościowym Facebook są proszeni o podanie swojego kodu BLIK. Oszuści wykorzystują do tego celu profile znajomych potencjalnych ofiar. Hakerzy wysyłają do konkretnych osób wiadomość, podszywając się pod ich znajomego, informując, że właśnie mają problem ze swoją kartą płatniczą. Proszą wtedy swoją ofiarę o to, by ta przesłała kod autoryzacyjny płatności BLIKIEM, by umożliwić im płatność za zakupy. 

Bank apeluje, by każda osoba, która otrzymała podobną wiadomość, dokładnie ją zweryfikowała. Wystarczy w tym celu zatelefonować do osoby, która rzekomo potrzebuje właśnie naszej pomocy. Sytuacja jest naprawdę poważna, ponieważ chwila nieuwagi i pochopne podjęcie decyzji może doprowadzić do tego, że stracimy wszystkie nasze oszczędności. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Halina Kunicka wywołała SKANDAL sesją z 2-miesięcznym synkiem. Ludzie byli okrutni: „Mówili, że urodziłam niepełnosprawne dziecko”
  2. Katarzyna Dowbor ma GŁODOWĄ emeryturę?! Gwiazda Polsatu po raz PIERWSZY skomentowała doniesienia!
  3. Oficjalne: Tysiące emerytów nie dostanie "trzynastki"! Chodzi o ludzi, którzy spełniają jeden warunek
  4. Cały świat czeka na poród Meghan Markle. Wróżka miała wizję, która wmurowała Brytyjczyków
  5. Nie żyje najgorszy zwyrodnialec naszych czasów. Kanibal-pedofil z 12-latką smażył ludzi na patelni
  6. Przerażające kulisy rozwodu księżnej Diany. Przed wypadkiem próbowała popełnić samobójstwo
     

Źródło: BANKIER 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News