PKO BP ostrzega przed oszustami.
Fot. PxHere
Wiadomości Pikio - 7 Lutego 2019

Największy bank w Polsce bije na alarm! Możecie stracić wszystkie pieniądze

PKO BP zaapelowało do swoich klientów o wyjątkową ostrożność. Coraz częściej dochodzi bowiem do oszustw, w których złodzieje za pośrednictwem nieprawdziwej strony banku próbują wyłudzić dane konta. Jeśli zostaną im przekazane, właściciel może stracić wszelkie dysponowane na nim pieniądze.

PKO BP jest jednym z największych baków w Polsce, z którego usług korzystają setki tysięcy osób. Niestety, to właśnie klienci są obecnie narażeni na oszustwo, mogące pozbawić ich oszczędności życia. Aby się przed nim uchronić, lepiej zapoznać się z nowym, niezwykle ważnym komunikatem.

Klienci PKO BP mogą zostać okradzeni z oszczędności życia przez oszustów

Jak przestrzegają przedstawiciele instytucji, klienci mogą otrzymywać wiadomości SMS, w których złodzieje podszywają się pod bank. Pochodzą one rzekomo od firmy kurierskiej, bądź też portalu aukcyjnego. W treści zawarta jest prośba o dopłacenie niewielkiej kwoty, która umożliwi dostarczenie przesyłki lub przedłużenie ogłoszenia na stronie internetowej, czy zaktualizowanie konta w witrynie. Aby zapłacić, trzeba kliknąć w przesłany link. Przenosi on na fałszywą stronę internetową banku. Procedura wygląda jak przy zwyczajnej transakcji, dlatego łatwo jest dać się nabrać bezwględnym oszustom. Kiedy klient PKO BP wpisze swoje dane oraz potrzebny do wykonania przelewu kod, treści są przechwytywane przez oszustów. Przy ich użyciu mogą zalogować się na właściwą, prawdziwą witrynę i bez większych problemów ukraść wszystkie pieniądze z konta ofiary. Właściciel zasobów nawet nie będzie wiedział o tym, że mógł je utracić.

Jak uchronić się przed kradzieżą?

Przedstawiciele PKO BP radzą więc, aby dokładnie wpisywać adres strony internetowej banku, nie używać do tego linków i zachowywać szczególną ostrożność. Kiedy klient otrzymuje potrzebne do wykonania transakcji hasło SMS, powinien za to dokładnie przeczytać treść wiadomości i sprawdzić wszelkie zawarte w niej dane oraz informacje.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Sejm Ewa Kopacz MemySejm rozłożony na łopatki! Wpadka Kopacz przejdzie do historii [MEMY]Czytaj dalej
Reprezentanci instytucji przekazali już także klientom numery telefonów, pod którymi powinni skontaktować się z konsultantami. Należy pod nie zadzwonić, jeśli kliknęło się w fałszywy link lub podało oszustom jakiekolwiek dane. Oczywiście im szybciej wykona się ten krok, tym lepiej dla stanu naszego konta. Pomoc uzyskać można pod numerami: 800 302 302 (połączenia krajowe) oraz +48 81 535 60 60 (połączenia zagraniczne i krajowe).ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Nie uwierzycie, kim jest żona Jurka Owsiaka. Prawica dostanie zawału
  2. Barbara Kurdej-Szatan jest w CIĄŻY?! Fani tylko na to czekali...
  3. Wypadek rządowej kolumny pod Warszawą. Wśród poszkodowanych dzieci pilnie przewiezione do szpitala
  4. Pielęgniarka przywiązała niemowlę do łóżeczka. Niestety, nie to było najgorsze
  5. Związane i bite zostały wrzucone do jeziora. Tej zbrodni nie da się wytłumaczyć
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
 
TVP nowa prezenterkaTVP znowu to zrobiła! Kontrowersyjna dziennikarka nową twarzą "Wiadomości"Czytaj dalej
Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News