PKO BP jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa banku na koniec 2017 roku wyniosły aż 296,91 mld złotych. Teraz we współpracy z rządem bank wprowadza do swojej usługi prawdziwą innowację.

PKO BP dzięki długim latom obecności w sektorze bankowym i jakości usług może się pochwalić ciągle rosnącą ilością klientów, którzy decydują się na złożenie konta właśnie w tym banku. Bez wątpienia mogła w tym innowacyjna usługa, która pozwalała za pośrednictwem platformy iPKO złożyć wniosek do CEIDG o zarejestrowanie działalności, oraz utworzenie konta rachunkowego dla firmy jednocześnie.

– Od stycznia do tej pory w serwisie transakcyjnym iPKO złożono 1300 wniosków o zarejestrowanie działalności w CEIDG – podało biuro PKO BP.

PRZECZYTAJ: Morawiecki PRZYŁAPANY! Tego mu nie wybaczą

Nie da się ukryć, że jest to ogromny sukces, jednak bank we współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii szykuje coś, co zupełnie odmieni funkcjonowanie firm.

PKO BP wychodzi z kolejną innowacją

Jeszcze w tym roku w ofercie banku pojawią się nowe narzędzia, które mają na celu wspomóc polskich przedsiębiorców. Klienci będą mogli między innymi skorzystać z uproszczonej księgowości czy pomocy przy tworzeniu sklepu internetowego, tak aby generował, jak najmniejsze koszta. Dodatkowo powstanie aplikacja, dzięki której przez 24 godziny na dobę będziemy mieli dostęp do zarządzania firmy.

– Dodatkowo, klientom firmowym zaoferujemy nową aplikację połączoną z kontem firmowym, która realnie wpłynie na zarządzanie przychodami i kosztami firmy 24h na dobę z dowolnego miejsca. Aplikacja pomoże w zachowaniu kontroli nad płynnością, przypomni o zdarzeniu, spotkaniu lub nadchodzącym zobowiązaniu. Wszystkie usługi dodatkowe będą zintegrowane w ramach serwisu transakcyjnego iPKO, dzięki czemu w jednym miejscu klient będzie mógł zarządzać sklepem internetowym, kontaktami z kontrahentami i księgowością – dodaje biuro banku.

PRZECZYTAJ: Emerytury wyższe dla kolejnej grupy społecznej! Sprawdź, ile dostaniesz

Współpraca banku PKO BP z ministerstwem podlegającym pod premiera Morawieckiego bez wątpienia okaże się niezwykle owocne dla obu stron. Mateusz Morawiecki na pewno przyłoży wszelkich starań, aby ten projekt wypalił, w końcu z finansami związany jest już od lat.

Jak złożyć wniosek do CEIDG przez internet

Założenie własnej działalności gospodarczej dla wielu ludzi kojarzy się z godzinami spędzonymi w urzędzie. Okazuje się, że dzięki bankowi PKO BP można to zrobić całkowicie zdalnie poprzez ich portal iPKO. Wystarczy być już klientem indywidualnym banku i korzystać wcześniej wspomnianego portalu. Tam po zalogowaniu klikamy w rozwijany formularz na samej górze strony i wybieramy przycisk Zarejestruj firmę. Następnie musimy utworzyć Profil Zaufany. Jeżeli już mamy taki profil to strona sama nam powie jakie informacje będą nam potrzebne. W ten sposób oszczędzamy czas i wszystko możemy załatwić, nie wychodząc nawet z naszego domu.

Wiedziałeś, że te marki nie są już polskie?!


12 PRZERAŻAJĄCYCH zdjęć, których zagadki nie udało się rozwiązać

źródło: money.pl

Zobacz również