Lidl i Biedronka mają nowego potężnego konkurenta. Gigant dogadał się z PKO BP

Lidl i Biedronka mają nowego potężnego konkurenta. Gigant dogadał się z PKO BP

PKO BP dogadał się właśnie z jednym z nowych potentatów wśród dyskontów. W jego stronę popłyną setki milionów złotych, dzięki którym możliwy będzie dalszy rozwój sieci. Lidl i Biedronka mogą w nadchodzących latach mieć kolejnego wielkiego konkurenta w walce o klientów.

PKO BP jest największym polskim bankiem. Nic dziwnego, że rozpoczął bardzo poważną współpracę z siecią sklepów opierającą się na rodzimym kapitale. Bank poinformował właśnie, że w stronę nowego partnera biznesowego w najbliższej przyszłości powędrują potężne pieniądze. Z zaciekawieniem na całą sytuacją spoglądają włodarze Biedronki i Lidla, którzy wyczuwają coraz poważniejszą konkurencję. Szczególnie, że nowy gracz w pierwszej lidze zdradził swoje bardzo ambitne plany.

Biedronka i Lidl mają nowego konkurenta. PKO BP udzieli mu wielomilionowej pożyczki

Markety Dino z każdym rokiem rozwijają się coraz prężniej. Pierwsze sklepy spod tego szyldu pojawiły się w 1999 roku. Początkowo była to lokalna marka występująca wyłącznie w Wielkopolsce. Jednak z biegiem czasu zaufanie klientów pozwoliło sieci rozwinąć się do bardzo pokaźnych rozmiarów. Obecnie na terenie naszego kraju działa już ponad 900 placówek. Tak wielki sukces jest jednak tylko wstępem do kolejnych poważnych działań. Spółka Dino poinformowała właśnie, że uzyskała od banku PKO BP bardzo pokaźny kredyt. Całość uzyskanych środków zamyka się w 150 milionach złotych, z czego 80 milionów pozyskała Dino Polska, a 70 zależna od niej spółka Dino Południe. Pieniądze zostaną przeznaczone na konsekwentny rozwój sieci sklepów, a w szczególności na powiększenie zaplecza logistycznego. Kredyt został udzielony na okres od 11 lutego tego roku do 11 sierpnia 2026 r. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Portugalski gigant coraz bardziej może niepokoić się rosnącym w siłę Dino. Sieć sklepów już teraz notuje świetne wyniki, a w niektórych kategoriach nawet lepsze od Biedronki. Nie ulega wątpliwości, że zwiększenie krajowej ekspansji może tylko zaostrzyć walkę na szczycie. Polska sieć już od kilku lat osiąga większą rentowność niż konkurencja. Eksperci przyznają, że gigantyczne zarobki Biedronki są obecnie rezultatem większej powierzchni poszczególnych sklepów. Markety Dino są jeszcze zdecydowanie mniejsze, ale nowe inwestycje mogą to wszystko zmienić. Wiadomo również, że póki co Dino przyjęło taktykę lokowania swoich placówek w mniejszych miejscowościach. Z czasem może to ulec zmianie, co doprowadzi do zaognionej i jeszcze bardziej bezpośredniej walki o konsumenta.
ZOBACZ TAKŻE
  1. SZOKUJĄCY sekret Huberta Urbańskiego! Chodzi o jego rodzinę, Polacy będą W SZOKU!
  2. W jakich warunkach mieszkała Kora? Fani POSPADALI Z KRZESEŁ
  3. Kobiety oburzone przed Walentynkami! Skandaliczna promocja w Rossmannie 
  4. Te znaki takiej środy jeszcze nie miały. Zadziwiający horoskop dzienny 
  5. Wstrząsające wyznanie Dody. Przez nowotwór nagle wywieźli go w czarnym worku 
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: Money.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News