Największy polski bank wydał pilne ostrzeżenie. Sytuacja jest bardzo poważna

Największy polski bank wydał pilne ostrzeżenie. Sytuacja jest bardzo poważna Źródło: Poznań, PKO Bank Polski. Os. Wichrowe Wzg./MOs810/Wikpedia/(CC BY-SA 3.0)

PKO BP wydał pilne ostrzeżenie dla wszystkich klientów. Sytuacja największego banku w Polsce jest niezwykle poważna, nie należy bagatelizować problemu. Każdy mógł paść ofiarą oszustów.

PKO BP ostrzega swoich klientów. Niestety, największy bank w Polsce padł ofiarą oszustów. Okazuje się, że do klientów instytucji trafiają maile, które miał rzekomo pochodzić od banku. Prawda jest jednak zupełnie inna, za wiadomościami stoją oszuści, którzy chcą wyłudzić dane. 

PKO BP ostrzega przed oszustami. Klienci mogą otrzymywać fałszywe maile 

Bank PKO BP w trosce o swoich klientów wydało oficjalny komunikat. Dowiedzieć się można z niego, że największy bank w Polsce i jego klienci padli ofiarą oszustów. Od kilku dni na adresy mailowe przychodzą fałszywe wiadomości, które niby miałby być rozsyłane przez bank. 

Klienci powinni uważnie podchodzić do wiadomości, jakie przychodzą z adresu iod@ipko.pl. W tytule maila podawana jest wiadomość, że na koncie doszło do transakcji. W treści wiadomości znajduje się załącznik, który jednoznacznie ma wskazywać, że tak się stało.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

PKO BP instruuje klientów, co zrobić w przypadku otworzenia wiadomości 

- Prosimy, aby nie otwierać takich maili, załączników i nie przesyłać ich dalej. Jeśli nie zastosujemy tych zasad i załącznik zostanie otwarty przestępcy, mogą zainstalować szkodliwe oprogramowanie - można dowiedzieć się z komunikatu. 

Szkodliwe oprogramowanie, które znajduje się w załączniku, może spowodować, że dane logowania trafią do niewłaściwych osób. Bank PKO BP zaznacza, że w przypadku otworzenia pliku należy pilne skontaktować się z bankiem pod numerem 800 302 302 oraz +48 81 535 60 60.

Dzisiaj grzeje: 1. Sytuacja jest fatalna. Natychmiastowe spotkanie sztabu kryzysowego

2. Dowbor była zdruzgotana. Na jaw wyszły właśnie dobijające fakty

3. Dramatyczna sytuacja na Ukrainie. Za naszą wschodnią granicą padają rekordy zachorowań

PKO BP dodało w oficjalnym komunikacie, że wiadomości mogły zostać skierowane także do klientów innych banków w Polsce. Niezależnie od tego, gdzie założone jest konto, po kliknięciu załącznik i pobraniu szkodliwego oprogramowania, należy niezwłocznie skontaktować się z obsługą klienta danego banku. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Łukasz Szumowski przerwał urlop, wraca do pracy. Chodzi o rekord zarażeń w Polsce, ponad 600 osób
  2. Nie żyje były selekcjoner. Był legendą światowego sportu, pamiętały go miliony kibiców
  3. Tragedia w polskim mieście. Ogień jest bezlitosny, dym widać z co najmniej kilku kilometrów
  4. TVP przekazało tragiczne informacje. Nie żyje b. minister
  5. Media ujawniają. Wiadomo, co stało się w więzieniu z ojcem, który zabił małego Wiktorka
  6. Kelner pilnie ostrzega. W restauracji pod żadnym pozorem nie zamawiajcie jednego dania, obrzydzenie bierze na samą myśl
  7. Morawiecki zabrał głos ws. rekordu zakażeń. Mocne słowa o ignorancji Polaków, zagroził powrotem kwarantanny
  8. Królikowski szaleje z dziewczyną na wystawnych kolacjach. Wszyscy zwrócili uwagę na piękny pierścionek, aktorka od razu odpowiedziała
  9. TVP przekazało tragiczną wiadomość z samego rana. Nie żyje uwielbiany muzyk, miał 47 lat

Źródło: Fakt

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News