PKO BP oddał podatnikom fortunę! Niewyobrażalna kwota

PKO BP oddał podatnikom fortunę! Niewyobrażalna kwota Źródło: fot. wikimedia.org/Henryk Borawski

PKO BP może pochwalić się coraz większą ilością klientów, co daje spółce prawdziwe miano lidera na polskim rynku bankowości. Mimo to bank oddał prawdziwą fortunę podatnikom. Kwota naprawdę robi wrażenie.

PKO BP z roku na rok wzmacnia swoją renomę jednego z największych banków w Polsce, zyskując kolejnych klientów. Według środowego komunikatu wydanego przez bank, jest on największym płatnikiem podatku CIT w kraju. Sumy, jakie odprowadzane są z jego placówek z powrotem do skarbu państwa, są wprost astronomiczne i ciężko je sobie nawet wyobrazić większości Polaków.

Każdy z nas odprowadza podatki i to właśnie dzięki nim do skarbu państwa trafiają fundusze, które potem władze mogą rozdysponować na najróżniejsze działalności. Tyczy się to również banków, a PKO BP oddało teraz podatnikom prawdziwą fortunę.

PKO BP zwróciło prawdziwą fortunę

Nie da się ukryć, że banki zarabiają na swoich klientach potężne pieniądze. Jednocześnie są to miejsca pracy dla tysięcy osób, które dzięki regularnym wypłatom mają za co żyć, ale od nich bank również musi odprowadzić odpowiednie podatki, tak samo, jak od swojej działalności.

Dzięki temu, że bank się rozrasta, w pewien sposób do podatnika wracają jego pieniądze w postaci zmian w infrastrukturze i innych rzeczach, które bezustannie widoczne są naokoło nas. W przypadku PKO BP są to naprawdę kolosalne sumy sięgające kilku miliardów złotych rocznie. W samym 2018 roku bank zapłacił ponad 1,3 mld zł podatku dochodowego od osób prawnych, a to dopiero początek gigantycznych kwot.

Jakie podatki odprowadza PKO BP?

W ubiegłym roku łącznie bank wpłacił w podatkach do budżetu państwa i samorządowego ponad 3,5 miliarda złotych. Na sumę to składa się między innymi 1,6 mld zł podatku CIT, 950 mln zł z tytułu podatku od niektórych instytucji finansowych zwanego bankowym, 310 mln zł podatku dochodowego od osób fizycznych, 326 mln zł z tytułu zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych, 129 mln zł z podatku od towarów i usług oraz 77 mln zł z tytułu zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych.

Nie da się ukryć, że są to kolosalne kwoty, które nawet ciężko sobie wyobrazić. Potem sumy te będą mogły wrócić do każdego znas w formie licznych inwestycji ogłaszanych zarówno przez władzę, jak i samorządowców w danych regionach Polski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jeden z największych gwiazdorów TVN pokazał się z partnerem w łóżku. Podpis pod zdjęciem rozwścieczy tysiące Polaków
  2. Żona gwiazdora TVP opublikowała wstrząsający wpis. Fanów zatkało
  3. Mąż spisywał wszystkie powody, dla których żona odmawiała mu współżycia. Pękniecie ze śmiechu gdy zobaczycie, co wymyślała
  4. Porażająca wiadomość o urodzonych wczoraj pięcioraczkach w Polsacie. Jest bardzo źle, trwa dramatyczna walka
  5. Lokal po Kuchennych Rewolucjach zaatakowany! Niewyobrażalny smród, chce się płakać i wymiotować
  6. Wreszcie nie ma już żadnych wątpliwości! Matematycznie sprawdzono, czy Jackowski potrafi widzieć przyszłość

 

źródło: Bakier

Następny artykuł