Płacisz kartą? Już od września wielka zmiana, robiąc zakupy możesz się mocno zdziwić

Płacisz kartą? Już od września wielka zmiana, robiąc zakupy możesz się mocno zdziwić Źródło: fot. pixabay.com/AhmadArdity

PKO BP oraz inne banki działające w Polce już niedługo będą musiały wprowadzić nowe zabezpieczenia, które nie wszystkim mogą przypaść do gustu, jednak tu chodzi o bezpieczeństwo naszych pieniędzy.

PKO BP podobnie jak inne polskie banki muszą teraz mierzyć się z prawdziwą lawiną oszustów, którzy czyhają na pieniądze ich klientów. Złodzieje wymyślają coraz to nowsze metody okradania ludzi, z czego wiele z nich wykorzystuje możliwość płacenia zbliżeniowego. Nie rzadko zdarza się, że oszust uzbrojony jest w bezprzewodowy terminal i wystarczy, że jedynie przyłoży go do naszego portfela, który trzymamy w kieszeni lub torebce i z naszego konta już znika kilkadziesiąt złotych.

Z tego też względu jeszcze we wrześniu mają się pojawić zupełnie nowe zabezpieczenia, które niestety mogą być trochę uciążliwe, jednak w wypadku, gdy chodzi o bezpieczeństwo naszych funduszy, to bez wątpienia okażą się przydatne.

PKO BP wprowadza nowe zabezpieczenia

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że Polska jest prawdziwym liderem, jeżeli chodzi o możliwość płacenia zbliżeniowego. Już teraz praktycznie każdy punk sprzedaży i świadczenia usług wyposażony jest w terminal, a większość z nas praktycznie nie korzysta już z gotówki. Dodatkowo możemy płacić przecież nie tylko kartą, ale nawet i telefonem, co bez wątpienia wpływa na komfort robienia zakupów.

Jednak daje to również pole do popisów wszelkiej maści złodziejom, którzy również zaczynają korzystać z różnych nowych technologii. Dlatego też w ramach unijnej dyrektywy PSD2 (ang. Payment Service Directive 2) już od września niektóre z transakcji będą wymagały autoryzacji kodem PIN, nawet jeżeli kwota jest niższa niż 50 złotych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do tej pory działało to w taki sposób, że jeżeli kwota na rachunku nie przekracza 50 złotych, to wystarczyło przyłożyć karę lub telefon i problem z głowy. W przypadku wyższych kwot zawsze musieliśmy podać kod PIN i to nie ulegnie zmianom.

Jednak od 14 września co piąta transakcja zbliżeniowa będzie musiała być potwierdzona poprzez nasz kod PIN. Jeżeli kod będzie poprawny, to nasz licznik transakcji się wyzeruje i znowu po piątej płatności będziemy musieli podać kod weryfikacyjny. Niestety może to opóźnić zapowiadane zwiększenie kwoty wymagającej kodu PIN z 50 do 100 złotych i niektóre osoby mogą być niepocieszone, że co kilka transakcji muszą zatwierdzić płatność znów i znów, ale pamiętajmy, że to wszystko w trosce o nasze bezpieczeństwo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ujawniono prawdziwe imię Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie! Nikt o tym wcześniej nie wiedział
  2. Legendarny muzyk Budki Suflera walczy z PRZERAŻAJĄCYM rakiem! Jest bardzo źle. Zespół prosi wszystkich o modlitwę
  3. Z tą miksturą schudniesz nawet 3 kilogramy w tydzień. Potrzebne produkty na pewno masz w domu, ta dieta powala
  4. Mąż pracujący za granicą napisał do żony, że nie wyśle jej pieniędzy. Gdy zobaczycie jej odpowiedź popłaczecie się ze śmiechu
  5. Lekarze otworzyli jej czaszkę, by wyciąć nowotwór. Kiedy zobaczyli, co naprawdę było w środku, pobledli
  6. Najnowsza prognoza pogody przeraża. Wiadomo już dokładnie, kiedy do Polski wrócą jeszcze bardziej piekielne upały

źródło: Komputer Świat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News