Piwo pozostaje jednym z częściej wybieranych przez Polaków napojem. Każdy z nas ma swoje preferowane marki piw. Nie dziwi więc spore poruszenie na południu Polski, gdzie jeden z producentów złocistego napoju wycofuje się ze sklepów. Smakosze wołają na alarm i piszą petycję do prezesa koncernu, by tego nie robił!

Piwo Brackie Cieszyn, jak piszą jego zwolennicy, to jedno z niewielu takich na południu kraju ważonych zgodnie z tradycyjną recepturą.

Zaskoczenie na południu kraju. Wycofują popularne piwo

Ku niezadowoleniu smakoszy marka postanowiła chyłkiem wycofać się z produkcji piwa w butelkach. Brackiego Cieszyn w puszce również nie możemy już kupić. Nie ma go w sklepach od ponad roku. Wspomnianą odmianę dostaniemy wkrótce już tylko w barach.

Taki obrót spraw nie zadowala jednak sporej grupy smakoszy. Napisali oni petycję do prezesa Grupy Żywiec  (browar, pod który podlega marka Brackie), w której domagają się przywrócenia Brackiego Cieszyn.

– Rozumiemy, że produkowane w browarze w Cieszynie, a należące do Grupy Żywiec piwo Brackie jest produktem handlowym, którego celem jest sprzedaż. Chcieliśmy jednak zwrócić uwagę na fakt, że piwo przez te wszystkie lata stało się na „naszej ziemi” czymś więcej niż produktem. To dobro kultury naszego regionu i tym samym należy do społeczeństwa – piszą zwolennicy pozostawienia Brackiego Cieszyn, chociażby w butelkach.

Petycją w obronie Brackiego Cieszyn

– Nie zgadzamy się na zaprzestanie rozlewania piwa do butelek, gdyż butelka jest najlepszym i najbardziej popularnym opakowaniem w świecie piw – czytamy dalej.

W serwisie Wykop.pl fani piwa pozwalają sobie na mocniejsze komentarze. Ich zdaniem decyzje Grupy Żywiec to nic innego jak zamknięcie nieopłacalnego biznesu z małym, regionalnym browarem.

Jak informuje biuro prasowe Grupy Żywiec piwo Brackie dostępne pozostaje w wielu lokalach w całym kraju.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie wyrzucaj TEGO! Może ci się przydać...


– Ze względu na duże zainteresowanie klientów gastronomii piwem Brackie zdecydowaliśmy się dedykować go do sprzedaży w tym kanale – czytamy jej wypowiedź w „Dzienniku Zachodnim”.

To wyjaśnia, że Brackie Cieszyn kupimy już wyłącznie przy barze. W sklepach ciągle dostaniemy za to Brackie Pils. Przedstawicielka Grupy Żywiec powiedziała, że cieszy się ono większą popularnością niż odmiana Cieszyn.

ZOBACZ TAKŻE:

  1.  Dramat setek tysięcy Polaków. Nie będzie stać ich nawet na piwo
  2. PiS wprowadza piekielnie ostre regulacje. „Piwo przed 23 demoralizuje”
  3. Zamykają je żywcem w „grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Znaki zodiaku i to, jak chcą być KOCHANE
  5. Piwo, wino, czy jednak wódka? Ten alkohol Polacy wybierają najchętniej (video)

Biedronka i Lidl wiedzą, jak cię zmylić! Sztuczki, przez które wydajesz zbyt wiele