Piwo
Unsplash.com Adam Wilson
Konrad Karpiuk - 9 Maja 2020

Nie ma mowy o żartach. Producent piwa rozdaje butelki złotego trunku za darmo

Piwo to trunek, który towarzyszy człowiekowi od wieków. Jeszcze w średniowieczu chętnie podawano je nawet dzieciom ze względu na to, że było one czystsze od wody pitnej. Dzisiaj dla wielu jest nieodłącznym składnikiem relaksu w ciepłe dni na działce. Okazało się, że z powodu epidemii koronawirusa jeden z producentów nie sprzedał części produkcji, rozda więc butelki za darmo.

Piwo za darmo to sen niejednego miłośnika złocistego trunku. Producent jednego z europejskich browarów miał ogromną ilość piwa wyprodukowaną specjalnie dla lokali gastronomicznych. Niestety, zamknięcie gospodarki sprawiło, że restauracje nie mogły odebrać dostaw alkoholu. W związku z tym właściciel nie chciał, aby jego trunek się zmarnował i rozda go za darmo.

Piwo za darmo dla mieszkańców. Właściciel nie chciał, aby się zmarnowało

Na taki gest zdecydował się właściciel browaru Willinger Franz Mast z niemieckiego Landu Hesja. Właściciel planował przygotować się do kolejnego znoszenia obostrzeń przez niemiecki rząd, dlatego chciał uwarzyć partie świeżego trunku. Niestety w zbiornikach wciąż zalegało piwo, które miało wcześniej trafić do lokali.

Tadeusz RydzykNie dowierzali w słowa, które wypowiedział Rydzyk o mszach świętych. Niestety, nikt się nie przesłyszałCzytaj dalej

Przedsiębiorca słusznie uznał, że szkoda wylewać tysiące litrów alkoholu. Zdecydował, że lepiej będzie oddać go za darmo, wszak dla jego finansów nie robiłoby to różnicy czy piwo rozda, czy wyleje, a dzięki temu mógł uszczęśliwić ludzi. Przy okazji zafundował sobie dobrą reklamę na przyszłość. Okazało się, że chętnych na darmowe piwo było wiele.

Rozdano 2,6 tysiąca litrów piwa, chętni wychodzili z całymi kartonami

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mąż wysłał żonie bukietMąż wysłał żonie bukiet. Przeczytała dołączony bilecik i zamarła, zaszła okropna pomyłkaCzytaj dalej

Początkowe założenia zakładały rozdanie 540 litrów piwa. Jak się okazało, już w ciągu godziny pozbył się tego zapasu. Ostatecznie za darmo do rąk chętnych piwoszy trafiło aż 2,6 tysięcy litrów złocistego trunku. Po darmowe ciemne i jasne piwo ustawiła się ogromna kolejka. Oczywiście piwosze byli w maseczkach i zachowywali odpowiednią odległość. Z browaru wychodzili z całymi kartonami.

Dzisiaj grzeje:

1. Nieoficjalne: Morawiecki nie będzie dłużej premierem? Pojawiło się nazwisko możliwego następcy
2. Smutne informacje o ojcu Kacperka. Przed tragedią nie zdążył zrobić najważniejszego

- Chcemy podziękować ludziom i mamy nadzieję, że będą nas tak samo wspierać, kiedy ponownie nastąpi otwarcie, że przyjdą do nas i będą nas polecać - mówił właściciel browaru dla Reuters Television.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Choroba, na którą cierpi nawet 11 milionów Polaków. Większość z nich nawet o niej nie słyszała
  2. Agnieszka Radwańska mieszka jak królowa. Pełne przepychu posiadłości budzą zachwyt (FOTO)
  3. Tragedia na Pomorzu, są ofiary śmiertelne. Ratownik nie mógł dłużej milczeć, powiedział wszystko
  4. Najsłynniejszy lekarz w Polsce przekazał kapitalną wiadomość. Wykluczył zakażenie dużej grupy osób
  5. Wiadomość, na którą czekali wszyscy Polacy. Minister zdrowia podał konkretną datę, zacznie się już za kilka dni
  6. Przenigdy nie jadła równie kapitalnego rosołu. Sekret tkwi w kostce rosołowej, ale nie byle jakiej

Mąż wysłał żonie bukietMąż wysłał żonie bukiet. Przeczytała dołączony bilecik i zamarła, zaszła okropna pomyłkaCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News